Czarni obywatele RPA zabijają czarnych imigrantów

Opublikowano: 08.09.2019 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 927

Czarnoskórzy mieszkańcy Republiki Południowej Afryki rozpętali piekło czarnoskórym imigrantom z biedniejszych krajów afrykańskich. W kolejnych miastach RPA dochodzi do zamieszek, w których giną imigranci z Zimbabwe, Nigerii czy Konga.

Nie jest duża przesadą stwierdzenie, że w RPA znowu zapanował apartheid, ale tym razem to nie biali, a czarnoskórzy są tymi, którzy rozpętują rasistowskie i ksenofobiczne demony. Fala przemocy jaka rozlała się po ulicach południowoafrykańskich miast jest bezprecedensowa. W niektórych miejscach doszło do samosądów z tragicznymi finałami.

Na „Twitterze” można przeczytać o Isaacu Mabandla, obywatelu Zimbabwe, który został spalony żywcem w Mandela Park w Kapsztadzie. Władze Nigerii i Zimbabwe wezwały obywateli do powrotu, bo ich bezpieczeństwo jako cudzoziemców jest obecnie pod rządami Zulusów, poważnie zagrożone!

Rasistowska polityka doprowadziła do takich absurdów, że w jednej z firm transportowych z RPA zwolniono wszystkich cudzoziemców i zaproponowano ich pracę miejscowym kierowcom. Kilku odpowiedziało na ogłoszenie i stawiło się w siedzibie firmy, ale gdy zdali sobie sprawę, że gdy tylko z towarem przekroczą granicę RPA to staną się cudzoziemcami, wszyscy odmówili jazdy poza RPA i poszli do domów.

Nagonka na obcokrajowców prowadzi już do aktów terroru na terenie Konga gdzie miejscowi obrabowywali „dla zemsty” sklepy należące do południowoafrykańskich koncernów. Nienawiść między narodami Afryki w tym regionie kontynentu szybko rośnie, a spirala przemocy zdaje się nie mieć końca.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Hassasin 08.09.2019 12:29

  To źle czy dobrze ? 😉

 2. nazizm to ideologia lewicowa 08.09.2019 18:19

  chyba dobrze. czlekosztaltne zwierzaki zalewaja europe siejac postrach i zniszczenie, wiec moze jesli wytluka sie choc troche u zrodla, europa bedzie bezpieczniejsza. around blacks never relax, jak powiada pismo nosem.

 3. mirek85 08.09.2019 20:08

  Raczej nie dobrze, Republika Południowej Afryki nie chce imigrantów z biedniejszych krajów afrykańskich i stosuje radykalne metody odstraszania, więc ci biedniejsi imigranci wybiorą kierunek np. w stronę europy gdzie będą mieli ,,róbta co chceta”

 4. Krokodylowy 09.09.2019 11:51

  Na świecie pokutuje jakiś głupi stereotyp, że to biali odebrali czarnym ziemie i teraz czarni odzyskują co swoje. Dzisiejsi czarni obywatele RPA to potomkowie takich samych imigrantów jak Ci co są dziś paleni żywcem. Nim te ziemie zostały skolonizowane przez białych Burów to żyli tam lokalni buszmeni (Hotentoci, ludy Bantu), a nie czarni ze środka afrykańskiej sawanny. I teraz ciekawostka. Jakiś czas temu ANC wspaniałomyślnie zaproponowało oficjalne dołączenie ludów Bantu do czarnej społeczności RPA, ale przedstawiciele Bantu powiedzieli “hola, hola, my przecież wcale nie jesteśmy ani czarni, ani biali”. No i powstał rebus.
  W sumie dla mnie to już tylko kwestia czasu jak w RPA będą płacić za bochenek chleba taczkami pełnymi pieniędzy jak w sąsiednim Zimbabwe. Zwłaszcza, że chyba Zuma lub jakiś ich inny geniusz ekonomii już jakiś czas temu bredził coś, że brak pieniędzy to nie problem i w razie czego można ich wydrukować tyle, aby starczyło dla wszystkich (czarnych) obywateli.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.