Czarnek poluzował wymagania dla uczelni

Opublikowano: 09.12.2023 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1624

Były już minister nauki, p. Przemysław Czarnek, poluzował wymagania dla uczelni, które chcą otworzyć studia na kierunku lekarskim. Ostatnio jego zgodę otrzymała Politechnika Bydgoska.

Tymczasem Porozumienie Rezydentów policzyło, że aż 17 nowych uczelni nie ma własnych prosektoriów, a bez prosektorium nie da się nauczyć należycie anatomii, a to dla przyszłych lekarzy podstawa.

Akademia Mazowiecka w Płocku naucza studentów wg „modelu kanadyjskiego”, co oznacza w pierwszej kolejności nauczanie teorii.

Uczelnia nie ma prosektorium ani laboratorium, a centrum symulacji medycznych jest dostosowane tylko do położnictwa.

Podczas prezentacji uczelni na początku roku akademickiego z dumą również pokazano salę, w której zabiegów uczą się studenci kosmetologii.

Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.