Cypryjski sąd wydał wyrok ws. Brytyjki

Opublikowano: 08.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 784

19-letnia Brytyjka, która oskarżyła 12. obywateli Izraela o gwałt a następnie wycofała zeznania, została skazana przez cypryjski sąd na cztery miesiące więzienia, w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok oznacza, że kobieta może w końcu wrócić do domu. Jej adwokat zapowiada, że będzie się odwoływał, gdyż jego klientka jest ofiarą a nie sprawcą.

19-latka z Derbyshire twierdzi, że padła ofiarą przerażającej manipulacji cypryjskich służb oraz wymiaru sprawiedliwości. Kobieta nadal podtrzymuje, iż wycofała oskarżenie pod naciskiem lokalnej policji bo czuła się zastraszona i bezradna. Tymczasem sąd uznał, iż Brytyjska skłamała.

„Wraca do domu”, krzyczała matka do tłumu zgromadzonego przed sądem, dodając, że „bardzo ucieszył wyrok”. Tymczasem prawnik 19-latki Lewis Power, poinformował: „Będziemy odwoływać się od wyroku i skierujemy tę sprawę do Trybunału Praw Człowieka”. Dodał, iż jego klientka została „pozbawiona zarówno godności jak i podstawowych praw”, zaś trauma, jaką był pobyt w cypryjskim areszcie, odbiła się na jej zdrowiu psychicznym.

Podczas posiedzenia we wtorek rano, sędzia Michalis Papathanasiou stwierdził: „Wszystkie dowody wskazują, że skłamała i uniemożliwiła policji wykonywanie jej czynności. Wskutek zaznań oskarżonej dwanaście osób zostało zatrzymanych, a siedem z nich przebywało w areszcie przez co najmniej 10 dni”. Ze względu na stan psychiczny Brytyjski oraz jej separację z rodziną, sąd zdecydowała o niskim wymiarze kary.

Nastolatka nie mogła opuścić wyspy od 17 lipca 2019 roku, kiedy to miało dojść do rzekomego gwałtu zbiorowego w hotelowym pokoju w kurorcie Ajia Napie. Kobieta ma wrócić do Wielkiej Brytanii jeszcze dziś.

Na podstawie: The Sky News
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o