Cypryjski sąd wydał wyrok ws. Brytyjki

Opublikowano: 08.01.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1032

19-letnia Brytyjka, która oskarżyła 12. obywateli Izraela o gwałt a następnie wycofała zeznania, została skazana przez cypryjski sąd na cztery miesiące więzienia, w zawieszeniu na trzy lata. Wyrok oznacza, że kobieta może w końcu wrócić do domu. Jej adwokat zapowiada, że będzie się odwoływał, gdyż jego klientka jest ofiarą a nie sprawcą.

19-latka z Derbyshire twierdzi, że padła ofiarą przerażającej manipulacji cypryjskich służb oraz wymiaru sprawiedliwości. Kobieta nadal podtrzymuje, iż wycofała oskarżenie pod naciskiem lokalnej policji bo czuła się zastraszona i bezradna. Tymczasem sąd uznał, iż Brytyjska skłamała.

„Wraca do domu”, krzyczała matka do tłumu zgromadzonego przed sądem, dodając, że „bardzo ucieszył wyrok”. Tymczasem prawnik 19-latki Lewis Power, poinformował: „Będziemy odwoływać się od wyroku i skierujemy tę sprawę do Trybunału Praw Człowieka”. Dodał, iż jego klientka została „pozbawiona zarówno godności jak i podstawowych praw”, zaś trauma, jaką był pobyt w cypryjskim areszcie, odbiła się na jej zdrowiu psychicznym.

Podczas posiedzenia we wtorek rano, sędzia Michalis Papathanasiou stwierdził: „Wszystkie dowody wskazują, że skłamała i uniemożliwiła policji wykonywanie jej czynności. Wskutek zaznań oskarżonej dwanaście osób zostało zatrzymanych, a siedem z nich przebywało w areszcie przez co najmniej 10 dni”. Ze względu na stan psychiczny Brytyjski oraz jej separację z rodziną, sąd zdecydowała o niskim wymiarze kary.

Nastolatka nie mogła opuścić wyspy od 17 lipca 2019 roku, kiedy to miało dojść do rzekomego gwałtu zbiorowego w hotelowym pokoju w kurorcie Ajia Napie. Kobieta ma wrócić do Wielkiej Brytanii jeszcze dziś.

Na podstawie: The Sky News
Źródło: Cooltura24.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o