Cypr będzie deportował imigrantów związanych z terroryzmem

Opublikowano: 07.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 585

Rząd Cypru ogłosił pod koniec maja, że deportuje 17 migrantów, gdy tylko wznowione zostaną loty komercyjne.

Migranci przetrzymywani są w ośrodku detencyjnym; zarzuca im się związki grupami terrorystycznymi lub działania terrorystyczne, podało ministerstwo spraw wewnętrznych Cypru w oświadczeniu dla Associated Press. Według władz, zarzuty opierają się na danych wywiadowczych dostarczonych przez „agencje bezpieczeństwa i organy ścigania”, w tym Europol i Interpol. Informacje dotyczące narodowości tych osób i grup, z jakimi są powiązane nie zostały ujawnione.

UNHCR podaje, że w tym roku przybyło na Cypr 468 migrantów. Większość leci przez Turcję i przez turecki Cypr Północny, a potem próbuje przekroczyć nieszczelną „zieloną linię” i dostać się do greckojęzycznej Republiki Cypru na południu. Według rządu cypryjskiego w 2019 r. ubiegało się tam o azyl 34 000 osób, co odpowiada 3,8% ludności republiki. Czas oczekiwania na decyzję azylową to obecnie od trzech do pięciu lat.

Autorstwo: JotPe
Na podstawie: Infomigrants.net
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o