Cypr będzie deportował imigrantów związanych z terroryzmem

Opublikowano: 07.06.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 566

Rząd Cypru ogłosił pod koniec maja, że deportuje 17 migrantów, gdy tylko wznowione zostaną loty komercyjne.

Migranci przetrzymywani są w ośrodku detencyjnym; zarzuca im się związki grupami terrorystycznymi lub działania terrorystyczne, podało ministerstwo spraw wewnętrznych Cypru w oświadczeniu dla Associated Press. Według władz, zarzuty opierają się na danych wywiadowczych dostarczonych przez „agencje bezpieczeństwa i organy ścigania”, w tym Europol i Interpol. Informacje dotyczące narodowości tych osób i grup, z jakimi są powiązane nie zostały ujawnione.

UNHCR podaje, że w tym roku przybyło na Cypr 468 migrantów. Większość leci przez Turcję i przez turecki Cypr Północny, a potem próbuje przekroczyć nieszczelną „zieloną linię” i dostać się do greckojęzycznej Republiki Cypru na południu. Według rządu cypryjskiego w 2019 r. ubiegało się tam o azyl 34 000 osób, co odpowiada 3,8% ludności republiki. Czas oczekiwania na decyzję azylową to obecnie od trzech do pięciu lat.

Autorstwo: JotPe
Na podstawie: Infomigrants.net
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o