Cylindryczny obiekt widziany w okolicy mgławicy Oriona

Opublikowano: 17.11.2018 | Kategorie: Nauka i technika, Paranauka, Wiadomości z wszechświata

Liczba wyświetleń: 39

Mgławica Oriona (znana także jako Messier 42, M42 lub NGC 1976) jest rozproszoną mgławicą usytuowaną w Drodze Mlecznej, znajdującą się na południe od Pasa Oriona i jak zapewne się domyślacie, stanowiąca fragment gwiazdozbioru Oriona. M42 jest najbliższym Ziemi regionem masywnego formowania się gwiazd. Nie powinno więc nikogo dziwić, że zaobserwowanie w jej okolicy niezwykłego obiektu, który wyraźnie przemieszczał się w tym obszarze nieba, wywołało falę zainteresowania.

Obserwacja o której mowa, miała miejsce 7 listopada 2018 roku. Youtuber o pseudonimie Moonshot23 zauważył wtedy ogromne UFO w kształcie cygara w pobliżu Mgławicy Oriona M42. Jego zdaniem, dziwna struktura zaobserwowana w pobliżu tej mgławicy wyraźnie przemieszczała się w kolejnych klatkach nagrania. Oczywiście należy chyba w tym miejscu nadmienić, że wspomniany obiekt nie znajdował się w samej Mgławicy a po prostu w drodze pomiędzy nią i naszą planetą.

Informacja nad którym obszarem nocnego nieba zaobserwowano ten niezidentyfikowany obiekt jest jednak dość istotna, biorąc pod uwagę bardzo podobne odkrycie poczynione jeszcze w ubiegłym roku. Jeszcze 29 listopada 2017 roku, obserwator nieba z amerykańskiego stanu Północna Karolina zbierał dane dotyczące Mgławicy M42 i gwiazdozbioru Oriona. Korzystał on z danych astrograficznych pozyskanych z urządzenia Newtonian Telescope. Jednak nagle na ekranie jego laptopa pojawił się gigantyczny obiekt UFO w kształcie cygara, który uchwycił w 5 klatkach na 30,2 sekund filmu.

Wtedy, mężczyzna pomyślał, że dreszczyk emocji się skończył, jednak na ekranie jego laptopa pojawiło się kilka innych obiektów, które również uchwycił w sekwencji 5 klatek na 30,2 sekundy. Wyraźnie widać tam ruch obiektów, które faktycznie mogłyby być jedynie kosmicznymi skałami, ale równie dobrze czymś więcej. Biorąc pod uwagę niezwykłą fascynację naszych starożytnych przodków konstelacją Oriona, która objawia się chociażby w umiejscowieniu poszczególnych piramid na płaskowyżu w Gizie, wszelkie tego typu odkrycia powinny nas interesować. Szczególnie jeśli tak jak tutaj zdarzają się one regularnie.

Autorstwo: M@tis
Źródło: InneMedium.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ