Cyfrowe euro?

Opublikowano: 02.11.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1590

Szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christina Legarde stwierdziła niedawno, że ECB “bardzo poważnie” przygląda się stworzeniu cyfrowego euro.

Podczas wirtualnego posiedzenia MFW Lagarde powiedziała, że pandemia spowodowała wiele zmian strukturalnych, w tym sposób, w jaki „pracujemy, handlujemy i płacimy”.

Powiedziała, że handel elektroniczny z powodu pandemii wzrósł o prawie jedną piątą pod względem wielkości w okresie od lutego do czerwca 2020 r., dodała jednak, że cyfrowe euro będzie jedynie „dodatkiem” do gotówki i nigdy jej nie zastąpi.

„Powinniśmy być gotowi do wprowadzenia cyfrowego euro, jeśli zajdzie taka potrzeba” – powiedział Fabio Panetta, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego na blogu poświęconym badaniu. „Oznacza to, że już musimy się do tego przygotować”.

Eurosystem będzie musiał wziąć pod uwagę główne obawy, takie jak potencjalne zagrożenia cybernetyczne, prawo do prywatności oraz to, czy bank centralny wprowadzający walutę cyfrową oznacza, że pozyskałby wrażliwe informacje o użytkownikach.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.