Cudzymi rękami

Opublikowano: 12.07.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2127

Zapowiedź tematyki szczytu NATO zmobilizowała Bułgarów do tłumnego wyjścia w proteście na ulice Sofii. Nie godzą się z polityką swego rządu, a jako państwo członkowskie sojuszu – na przyjęcie Ukrainy „rządzonej przez zabójcę” jak głosiły hasła.

Manifestanci domagają się neutralności wobec trwającego konfliktu. Wśród napisów i okrzyków padły słowa zarzucające aktualnemu prezydentowi na Ukrainie: „Zełenski zabija własny naród”.

Kilka dni wcześniej władze Bułgarii udzieliły poparcia staraniom Zełenskiego o wstąpienie do NATO. Swoją wizytą w Sofii prezydent Ukrainy zabiegał o takie stanowisko podczas wileńskiego szczytu. W czasie spotkania z przedstawicielami rządu Bułgarii Zełenski stracił panowanie atakując prezydenta Rumena Radeva, który apelował o dyplomatyczne rozwiązanie konfliktu. Zełenski skorygował też Radeva, że nie chodzi o konflikt, ale wojnę.

Gdy NATO uzgadnia gwarancje bezpieczeństwa dla Kijowa w Wilnie, obywatele państwa członkowskiego są w gotowości bojowej. Bułgarzy przewidująco protestują przeciw przyjęciu Ukrainy, uważając, że ten krok grozi większym przelewem krwi.

Dotychczas Bułgaria starannie kontrolowała pomoc wojskową dla Ukrainy w obawie przed reakcją społeczną. Urzędnicy w Sofii zostali zmobilizowani do udzielenia poparcia na rzecz Ukrainy w drodze do NATO przez USA.

Dbając tymczasem o własny wizerunek, Joe Biden powiedział w przeddzień obrad na Litwie, że przyjęcie do sojuszu państwa toczącego wojnę jest niemożliwe, jako niezgodne z jego zasadami.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Fenix 13.07.2023 07:08

    Stop eskalacji wojennej . Precz z banderyzmem Zeleńskiego ogłupiającym cały świat na czele rządem USA i Unią europejską prowokatorów wojennych w zmowie z Putinem. Ludzie walczymy z władzą o władzę, zwróćmy sobie władzę ludzie. Bo inaczej władza będzie nas wytracać ludzie, w obronie własnych ich skorumpowanych i korporacyjnych interesów, i zawsze znajdą pretekst do wojny nie biorąc w niej udziału ,wysługując się ludźmi w milionach bezimiennych ofiar. Stop wojnie i zbrojeniom stop! Wojna morduje ,pokój rozbraja. Aktorów tej gry należy usunąć nie wspierać ich tragi komedii ,to są żałośni głupcy!

  2. Fenix 13.07.2023 07:50

    Cudza władza odbierze ci i zabierze nam wszystko . Suwerenów władza oddaje i daje mi wszystko. Polacy nie godzą się z polityką Żeleńskiego polityką USA narzuconego Polakom! Skundlony polski rząd pod sąd. Tragiczna gra w obronie dolara już się skończyła , dłużne bezwartościowe papiery możecie spalić na śmietnik wywalić ,oczekiwany wielki krach, bankructwo banków długu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.