Cuda na Orlenie

Opublikowano: 01.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2328

Na ostatniej prostej kampanii wyborczej ceny na stacjach Orlen były niskie, 3 października byłem w siedzibie tej spółki na kontroli parlamentarnej, podczas której spotkałem się wiceprezesem Burakiem i pracownikami tej firmy.

Otrzymałem wtedy jednoznaczne zapewnienie, że nie ma żadnej nadzwyczajnej akcji na Orlenie, nic nadzwyczajnego się nie dzieje, a cena paliwa jest ustabilizowana. Zarząd zapewniał wtedy, że bez względu na to co się wydarzy 15 października, to ta cena będzie stabilna.

A jak to wygląda teraz? 2 października cena benzyny wynosiła 5,99 zł, a ostatnią sobotę 28 października paliwo kosztowało już 6,36 zł, a dzisiaj 30 października to już jest 6,43 zł. Tak więc cena poszła w górę o prawie 50 groszy na litrze pb 95. Mówimy na przykładzie jednej stacji benzynowej w Łodzi.

Dzisiaj pytamy premiera Morawieckiego, prezesa Kaczyńskiego oraz ministra Sasina: co się dzieje? Czy dla prezesa Buraka stabilizacja cenowa to wzrost ceny paliwa o blisko 50 groszy na przestrzeni kilkunastu dni? Jeżeli tak to będzie dalej wyglądało, to zanim PiS odda władzę, to cena paliwa będzie wynosiła 8 zł za litr.

Publicznie pytamy premiera Morawieckiego: co dzieje się z cenami paliw, jaka będzie ich cena za miesiąc, czy też na święta Bożego Narodzenia? Czy to jest takie ostateczne sprzątanie PiS-u, aby jeszcze więcej zarobić i do oddania władzy pobrać jak najwięcej nagród i premii? A może jest tak, że dyrektorzy i prezesi dostaną na odchodne po 50-100 tysięcy zł, aby za pół roku wpłacić na kampanię PiS-u? Że jak w Orlenie pojawi się nadwyżka finansowa, to może prezes Obajtek wypłaci ją w postaci jednorazowych nagród.

Autorstwo: Tomasz Trela
Zdjęcie: Lewica
Źródło: Trybuna.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. kufel10 01.11.2023 12:11

  Jakieś 12 lat temu “za tuska” zimą PB95 była po 6zł a LPG po 3. Dziś zarabiamy co najmniej 2x więcej niż te ~12 lat temu. To o co chodzi? Np odzież trzyma ceny znane nam 10-20 lat temu, jakość podobna, realnie na to patrząc żyje się nam na prawdę lepiej. Porównajcie ceny “ulubionych” samochodów sprzed 25 lat do dzisiejszych cen ich odpowiedników oraz do płac. Odjechało głównie złoto, budowlanka, częściowo żywność, ale też trzeba sięgnąć myślami do cen żywności sprzed 10-20 lat i porównać czy aby na pewno aż tak.

 2. MasaKalambura 01.11.2023 12:19

  Do 6 nie doszło.

 3. Aaron Schwarzkopf 01.11.2023 13:51

  Przecież to łatwo sprawdzić:
  2010 (grudzień) : https://www.paliwa.pl/strona-startowa/archiwum/komunikat-cenowy-polskiej-izby-paliw-plynnych-8-grudnia-2010-r
  2020 (czerwiec) : https://motofakty.pl/aktualne-ceny-paliw-2020-zobacz-najnowsze-prognozy/ar/c4-16281055
  W pierwszej połowie 2020 r. ceny były jeszcze niższe – gdzieniegdzie litr ON można było kupić nawet za 3,50.

 4. Szwęda 01.11.2023 17:20

  Narzekacze powinni pamiętać o jednej rzeczy: tak dobrze (albo niedobrze) jak dzisiaj już nigdy więcej nie będzie, tylko gorzej!

 5. kufel10 02.11.2023 01:08

  Było po 6 na BP doskonale to pamiętam i pamiętam że ryży sługus helmuta wówczas tłąbił z telewizoła jak to bezłobocie spada i długą japonię nam złobi. Zatem obecnie paliwa są w odpowiedniej cenie, podobnie jak i energia elektryczna,alkohol i inne artykuły pierwszej potrzeby. Grzebanie w tym łajnie spraw nieistotnych to ulubiony sport polaków po piłce nożnej i polityce. Ważne, że jutro temperatura sięgnie 18-20 stopni, więc mam wolne i lecę kabrioletem do kawiarni mieć w 4 literach system. I Wam polecam skorzystać z wolności, póki możemy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.