Cud w Wadowicach?

Opublikowano: 22.10.2019 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 684

W 41. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, która przypadała w ubiegłą środę, z pomnika Jana Pawła II w Wadowicach trysnęła woda. Przypadek?

Część wiernych oczywiście uznała to za cud i wszelkie próby racjonalnego wytłumaczenia zjawiska spełzną na niczym, ku radości sprzedawców, którzy już handlują „wodą z pomnika”. Cena? Od 10 do 50 zł za butelkę – informuje „Gazeta Krakowska”.

„Nie oszukujemy, że ta woda ma właściwości lecznicze, to jest tylko taki suwenir z wyjątkowego miejsca” – mówi jeden ze sprzedawców.

W rzeczywistości „incydent” ma racjonalne wyjaśnienie, o którym opowiedział jeden z mieszkańców Wadowic. Otóż ratusz kiedyś wpadł na pomysł umieszczenia w pomniku dodatkowego „gadżetu” w formie tryskającego źródełka, do którego woda miała być doprowadzana z pobliskiej studni, jednak coś poszło nie tak i konstrukcja zepsuła się. Teraz atrakcję „wskrzeszono” w związku z rocznicą. Miejscowi się na to nie nabierają, a turyści są zachwyceni – według mediów od kilku dni do Wadowic przyjeżdżają całe pielgrzymki, a wierni obmywają wodą twarze i zaopatrują się w buteleczki z cudowną cieczą.

„Woda papieska” ma ambitny zamiar konkurowania z kremówkami papieskimi. „Zobaczycie. To będzie nasz towar eksportowy, jak kiedyś kremówki” – mówi inny sprzedawca.

Czego to nie wymyślą handlowcy, żeby „zbić kasę” na wiernych?

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. franek 22.10.2019 23:31

    JP2 to herezjarcha opłacany przez masonerię i CIA. Zniszczył Kościół przez otwarcie drzwi dla ekumenizmu (jedna religia światowa), rażąca nieudolność (zakrawająca o sabotaż) w tlumieniu pedofilskich wybryków księży (40 miliardów dolarów odszkodowań w USA), awanse dla lewaków i innej agentury. Bergolnięty zbiera teraz żniwo tego co zasiał JP2.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.