CRTC przeprowadzi przesłuchania ws. zagranicznych telewizji

Opublikowano: 26.11.2023 | Kategorie: Media, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 642

Kanadyjska Komisja ds. Radia, Telewizji i Telekomunikacji (CRTC) przeprowadzi specjalne przesłuchanie w sprawie licencjonowania wszystkich zagranicznych stacji telewizyjnych dostępnych w Kanadzie, informuje „Blacklock Reporter”.

„Wkrótce zamierzamy przeprowadzić szersze przesłuchanie na temat tego, w jaki sposób traktujemy zagraniczne telewizje dostępne w Kanadzie” – zapowiedziała dyrektor generalna CRTC Vicky Eatrides na posiedzeniu Komisji Dziedzictwa Izby Gmin.

Niedawno złożono osobne petycje domagające się zakazu nadawania przez CRTC stacji Fox News i China Central Television (CCT) po tym, jak wcześniej parlament umieścił na czarnej liście Russia Today (RT).

Egale Canada wezwała CRTC do przeprowadzenia konsultacji społecznych w sprawie wycofania Fox News z dystrybucji po tym, jak emitowane były tam „podżegające programy Tuckera Carlsona, które miał na celu sprowokowanie nienawiści i przemocy wobec społeczności [mniejszości seksualnych], zwłaszcza tych, które należą do Dwóch Duchów, są trans, niebinarne i nie dostosowują się do płci”.

W 2022 r. CRTC zakazała dostawcom telewizji kablowej i satelitarnej nadawania RT. Dostawcy telekomunikacyjni zawiesili finansowany przez Kreml kanał w języku angielskim po tym, jak Izba Gmin głosowała za umieszczeniem RT na czarnej liście.

Specjalna Komisja Izby Gmin ds. Stosunków Kanada-Chiny zaleciła w majowym raporcie zakaz nadawania China Central Television w Kanadzie. Komisja stwierdziła, że nadawcy państwowi z państw autorytarnych nie powinni być wpisani na listę stacji autoryzowanych do dystrybucji.

Komisja stwierdziła ponadto, że organy regulacyjne powinny podjąć kroki w celu „identyfikacji własności organizacji medialnych związanych z Chińską Republiką Ludową w Kanadzie i ich działalności w Kanadzie”.

Inni nadawcy Komunistycznej Partii Chin zatwierdzeni do użytku w Kanadzie to Beijing TV, China Yellow River TV i Zhejiang International Channel.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.