COVID zatrzymał imigrantów

Opublikowano: 28.10.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 654

W pierwszych dziewięciu miesiącach 2020 roku do Europy przybyło najmniej nielegalnych imigrantów od 2015. W 2020 odnotowano 72 500 takich osób, czyli o jedną piątą mniej niż rok temu.

Spadek ten wynika ze znacznego zmniejszenia liczby osób, które próbują przedostać się do Europy przez Morze Śródziemne, przede wszystkim z Turcji. Z tego kraju przybyło na kontynent 14,500 osób, prawie trzy czwarte mniej niż w poprzednim roku.

Spadek zanotowano pomimo podjętej przez Turcję na przełomie lutego i grudnia próby otwarcia granicy z Grecją dla imigrantów i zwożeniu ich na granicę autokarami. Grecja, wspierana przez Unię Europejską, nie wpuściła tych ludzi i po kilku tygodniach Turcja zrezygnowała.

Spadek liczby przypływających nastąpił również w zachodniej części Morza Śródziemnego, na szlaku do Hiszpanii, gdzie przypłynęło 11 tysięcy imigrantów, o 40% mniej niż w roku 2019.

Na szlaku do Włoch i Malty nastąpiło natomiast podwojenie liczby imigrantów, do 24 tysięcy, w wyniku mniej restrykcyjnej polityki imigracyjnej rządu włoskiego do ubiegłego roku. Podwojenie zanotowano też na szlaku bałkańskim, do 16 tysięcy osób.

Zmienił się również skład etniczny nielegalnych imigrantów. Przez Morze Śródziemne przybywali w tym roku głównie mieszkańcy Afryki Północnej: Tunezji (20,5%), Algierii (14%) i Maroka (6%). Syryjczycy stanowili tylko niecałe 7% a Afgańczycy 6,5%.

Autorstwo: (g)
Na podstawie: Frontex.europa.eu, UNHCR.org, DW.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o