Covid-19 to Czarnobyl w nowym wydaniu

Opublikowano: 06.05.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1023

Porównanie Covid-19 do Czarnobyla może wydawać się nad wyrost, to w obu przypadkach jesteśmy w stanie znaleźć pewne cechy wspólne tego, jakie decyzje podejmuje władza.

Czarnobyl

Wybuch reaktora w Czarnobylu był największą katastrofą nuklearną w historii. Eksplozje w reaktorach jądrowych uwolniły 400 razy więcej opadu radioaktywnego niż bomba, którą USA zrzuciły na Hiroszimę w 1945 roku. I teraz bardzo istotna kwestia to fakt, że ZSRR robił absolutnie wszystko co mógł aby ukryć fakt, że elektrownia jądrowa uległa awarii.

Obywatele mieszkający w Czarnobylu oficjalnie dowiedzieli się dopiero po dwóch dniach po wypadku o awarii gdy rząd Szwecji ogłosił to światu.

Do dziś nikt nie wie, jaka jest dokładna liczba ofiar śmiertelnych i ile osób zostało dotkniętych katastrofą w Czarnobylu i późniejszym opadem nuklearnym, ponieważ różne liczby liczą od kilku tysięcy do milionów ludzi.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy powiedziało, że ponad 2 miliony ludzi nadal jest pod obserwacją medyczną. Na Białorusi, gdzie wylądowało 70% opadu radioaktywnego z Czarnobyla, niewiele jest dostępnych informacji, a krytykowanie rządu jest przestępstwem.

Eugene Cahaill z dublińskiego projektu dla dzieci w Czarnobylu napisał w Irish Times w 2005 r., Że „dziewięć milionów ludzi na Białorusi, Ukrainie i zachodniej Rosji zostało bezpośrednio dotkniętych skutkami awarii”.

Koronawirus

Zachowanie chińskich władz komunistycznych w 2020 r. W związku z wybuchem epidemii Covid-19 wydaje się bardzo podobne do zachowania radzieckich komunistów podczas tragedii w Czarnobylu w 1986 r. Początkowo władze ZSRR nie przyznały się do wypadku nuklearnego i jedynie fizyczne dowody zmusiły ich do ujawnienia prawda. KPCh postąpiła w bardzo podobny sposób w przypadku wybuchu epidemii wirusa.

Chińskie władze zostały już powiadomione, że nowy wirus rozprzestrzenia się w grudniu 2019 r. Przez chiński personel medyczny i lekarzy w Wuhan, ale zamiast sobie z tym poradzić, próbowali go ukryć. Ogólnokrajowe media miały całkowity zakaz informowania o powadze sytuacji w Wuhan. Laboratoriom nakazano zaprzestanie testowania próbek i zniszczenie istniejące próbki wirusa i lekarze, którzy próbowali ostrzec ludzi w chińskich mediach społecznościowych, usunęli swoje posty i zostali aresztowani lub zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach.

Dopiero rosnąca liczba ofiar śmiertelnych i chorych gwałtowne zachorowania dużej liczby osób wymykających się spod kontroli, Xi Jinping i KPCh w końcu podjęli działania, aby go zatrzymać i ostrzec świat o tym. Jednak zanim władze chińskie zrobiły to, wirus rozprzestrzenił się już w wielu innych krajach i spowodował ogólnoświatową pandemię. W wyniku bezpośrednich działań chińskiej partii komunistycznej świat został źle poinformowany o prawdziwej naturze tego nowego wirusa, a wiele krajów obudziło się zbyt późno na fakt, jak daleko się on rozprzestrzenił.

Na dzień dzisiejszy wirus zainfekował co najmniej miliony ludzi i pochłonął życie co najmniej setek tysięcy innych, zmuszając kraje do wprowadzenia środków blokujących, aby sobie z tym poradzić, co doprowadziło do ogromnych szkód dla ich gospodarki.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

Bibliografia

1. https://www.usatoday.com/story/news/world/2016/04/17/clinic-ukraine-chernobyl-30th-anniversary-health-impact/82892592/

2. https://www.who.int/ionizing_radiation/chernobyl/WHO%20Report%20on%20Chernobyl%20Health%20Effects%20July%2006.pdf

3. https://www.counterpunch.org/2019/04/22/chernobyls-deadly-effects-estimates-vary/

4. https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/how-early-signs-of-the-coronavirus-were-spotted-spread-and-throttled-in-china


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.