Covid-19 to Czarnobyl w nowym wydaniu

Opublikowano: 06.05.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 961

Porównanie Covid-19 do Czarnobyla może wydawać się nad wyrost, to w obu przypadkach jesteśmy w stanie znaleźć pewne cechy wspólne tego, jakie decyzje podejmuje władza.

Czarnobyl

Wybuch reaktora w Czarnobylu był największą katastrofą nuklearną w historii. Eksplozje w reaktorach jądrowych uwolniły 400 razy więcej opadu radioaktywnego niż bomba, którą USA zrzuciły na Hiroszimę w 1945 roku. I teraz bardzo istotna kwestia to fakt, że ZSRR robił absolutnie wszystko co mógł aby ukryć fakt, że elektrownia jądrowa uległa awarii.

Obywatele mieszkający w Czarnobylu oficjalnie dowiedzieli się dopiero po dwóch dniach po wypadku o awarii gdy rząd Szwecji ogłosił to światu.

Do dziś nikt nie wie, jaka jest dokładna liczba ofiar śmiertelnych i ile osób zostało dotkniętych katastrofą w Czarnobylu i późniejszym opadem nuklearnym, ponieważ różne liczby liczą od kilku tysięcy do milionów ludzi.

Ministerstwo zdrowia Ukrainy powiedziało, że ponad 2 miliony ludzi nadal jest pod obserwacją medyczną. Na Białorusi, gdzie wylądowało 70% opadu radioaktywnego z Czarnobyla, niewiele jest dostępnych informacji, a krytykowanie rządu jest przestępstwem.

Eugene Cahaill z dublińskiego projektu dla dzieci w Czarnobylu napisał w Irish Times w 2005 r., Że „dziewięć milionów ludzi na Białorusi, Ukrainie i zachodniej Rosji zostało bezpośrednio dotkniętych skutkami awarii”.

Koronawirus

Zachowanie chińskich władz komunistycznych w 2020 r. W związku z wybuchem epidemii Covid-19 wydaje się bardzo podobne do zachowania radzieckich komunistów podczas tragedii w Czarnobylu w 1986 r. Początkowo władze ZSRR nie przyznały się do wypadku nuklearnego i jedynie fizyczne dowody zmusiły ich do ujawnienia prawda. KPCh postąpiła w bardzo podobny sposób w przypadku wybuchu epidemii wirusa.

Chińskie władze zostały już powiadomione, że nowy wirus rozprzestrzenia się w grudniu 2019 r. Przez chiński personel medyczny i lekarzy w Wuhan, ale zamiast sobie z tym poradzić, próbowali go ukryć. Ogólnokrajowe media miały całkowity zakaz informowania o powadze sytuacji w Wuhan. Laboratoriom nakazano zaprzestanie testowania próbek i zniszczenie istniejące próbki wirusa i lekarze, którzy próbowali ostrzec ludzi w chińskich mediach społecznościowych, usunęli swoje posty i zostali aresztowani lub zniknęli w niewyjaśnionych okolicznościach.

Dopiero rosnąca liczba ofiar śmiertelnych i chorych gwałtowne zachorowania dużej liczby osób wymykających się spod kontroli, Xi Jinping i KPCh w końcu podjęli działania, aby go zatrzymać i ostrzec świat o tym. Jednak zanim władze chińskie zrobiły to, wirus rozprzestrzenił się już w wielu innych krajach i spowodował ogólnoświatową pandemię. W wyniku bezpośrednich działań chińskiej partii komunistycznej świat został źle poinformowany o prawdziwej naturze tego nowego wirusa, a wiele krajów obudziło się zbyt późno na fakt, jak daleko się on rozprzestrzenił.

Na dzień dzisiejszy wirus zainfekował co najmniej miliony ludzi i pochłonął życie co najmniej setek tysięcy innych, zmuszając kraje do wprowadzenia środków blokujących, aby sobie z tym poradzić, co doprowadziło do ogromnych szkód dla ich gospodarki.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

Bibliografia

1. https://www.usatoday.com/story/news/world/2016/04/17/clinic-ukraine-chernobyl-30th-anniversary-health-impact/82892592/

2. https://www.who.int/ionizing_radiation/chernobyl/WHO%20Report%20on%20Chernobyl%20Health%20Effects%20July%2006.pdf

3. https://www.counterpunch.org/2019/04/22/chernobyls-deadly-effects-estimates-vary/

4. https://www.straitstimes.com/asia/east-asia/how-early-signs-of-the-coronavirus-were-spotted-spread-and-throttled-in-china

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 2,71 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tedeofane
Użytkownik
Tedeofane

Nie wiem, jak wygląda naprawdę sytuacja z tym “wirusem”, ale sprawa z Czarnobylem jest grubo przesadzona.
Na terenie elektrowni i wokół wybuchło wręcz życie – zarówno roślinne, jak i zwierzęce – wystarczyło, że obszar ten opuścili ludzie.
To człowiek jest największym wrogiem życia, w tym przypadku fauny i flory, nie jakieś “promieniowanie”. Nie neguję zabójczego wpływu promieniowania na organizmy, ale muszą to być naprawdę duże dawki i bezpośrednio po awarii w najbliższym sąsiedztwie.
Sprawa została tak rozdmuchana, bo Zachód chciał maksymalnie wykorzystać eksplozję propagandowo przeciwko ZSRR.