COVID-19 ma dwie odmiany?

Opublikowano: 09.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1362

Rosyjski lekarz i prezenter telewizyjny Aleksander Miasnikow napisał na kanale Telegram o dwóch odmianach COVID-19, które nazwał „dwiema różnymi chorobami”.

Pierwszy typ medyk porównał z przeziębieniem. Według niego 90% zainfekowanych z objawami przejdą właśnie tę odmianę. „Jeszcze przed epoką koronwirusa 30% wszystkich przeziębień spowodowane było (i do tej pory jest powodowane) przez koronawirusy. Nie nowe, a nasze stare, dobre, ludzkie koronawirusy, których znamy cztery odmiany” – uważa Miasnikow. Dodał, że te wirusy są znane od lat 60 XX wieku i przeniosły się na ludzką populację od nietoperzy.

Drugi typ COVID-19, napisał lekarz, to wirusowe zapalnie płuc i spotkane jest dużo rzadziej, niż pierwsza odmiana. „I tutaj prognozy zależą od stopnia uszkodzenia płuc przez zapalenie płuc i od odporności organizmu” – dodał Miasnikow. Opowiedział także, że wirusowe zapalenie płuc mogą wywoływać „ludzkie” koronawirusy, śmiertelność którego wśród osób starszych osiąga prawie 10%. Miasnikow podkreślił, że pierwszy typ należy leczyć ambulatoryjnie, a drugi – w oparciu o obraz kliniczny.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 4,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o