Córki Lota i inne występki seksualne w „Biblii”

Opublikowano: 18.09.2020 | Kategorie: Publicystyka, Seks, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 197

Popularność „Biblii” jako księgi ludzkości wynika z faktu, iż jest to ciekawy zarówno dla wierzących jak i nie wierzących zapis ok. 6000 lat cywilizacji człowieka.

Początek opisu biblijnego to ciekawy okres w cywilizacji człowieka, porzucenie kultury zbieracko-łowieckiej i powstanie dwóch kultur pasterskiej i rolniczej. Konflikt między tymi kulturami to konflikt między Kainem i Ablem, która z kultur jest bardziej Bogu miła.

Wielu archeologów poszukuje w terenie śladów potwierdzających prawidłowość „Starego testamentu”. Ciekawym elementem jest podejście starotestamentowe do wierności małżeńskiej, do seksu pozamałżeńskiego i posiadania potomstwa.

Dla tego małego narodu liczba rodzących się dzieci jest sprawą podstawową, szczególnie jeśli miałyby być to dzieci ludzi znaczących. Stąd „Biblia” przymruża oko na postępek Dawida, który widząc nagą kąpiącą się Batszebę, żonę swego żołnierza Uriasza, sprowadza tę kobietę do swojej łożnicy a później by ukryć fakt cudzołożenia, gdyż stała się brzemienną, posyła Uriasza na pewną śmierć [2 księga Samuela, 11]. Po czym czyni Batszebę swoją żoną

Stąd „Stary Testament” nie widzi nic zdrożnego, w tym, że żona czując iż jest brzemienna podsyła swemu mężowi służebnicę, by z nią miał potomków. Popatrzmy na przypadek Jakuba, który otrzymuje od swego krewnego za służbę jego córkę. Ale ponieważ chciał młodszą, krewny podstępem do łoża posłał mu starszą. W wyniku ugody Jakub otrzymał dwie córki za żony, a te ze sobą rywalizowały. Starsza Lea dała Jakubowi syna, podczas gdy bardziej ukochana młodsza Rachela dziecka mu dać nie mogła. I co robią te kobiety w rywalizacji? Podsyłają Jakubowi swoje służące, by te płodziły mu dzieci. Sytuacja w dzisiejszych czasach co najmniej patologiczna, a przecież mamy do czynienia z wybitnym członkiem narodu Izraela [Rdz 29-30].

Coś, co dziś wydaje nam się wręcz zbrodnią, czyli kazirodztwo, „Stary testament” nie potępia. Dlatego też po uratowaniu się z Sodomy jedyną myślą córek Lota było by spłodzić mu potomstwo. I w tym celu sięgają po podstęp upijając ojca i odbywają z nim stosunek płciowy, by stać się brzemiennymi.

Stałym problemem wielu, co dziś chcą interpretować „Biblię” nie posiadając ku temu odpowiedniej wiedzy historycznej, jest to, że dzisiejsze pojęcia i wartości często odbiegają od pojęć ówczesnych ludzi. Istotą istnienia i rozwoju małego narodu jakim byli Izraelczycy była płodność kobiet. Stąd każda metoda zapewniająca liczniejsze nowe pokolenie była chwalebna, szczególnie jeśli dotyczyło to osoby znaczącej w danym społeczeństwie. Kobiety Izraela wychowywane były w kulcie zapewnienia swemu mężowi jak największej liczby potomków, szczególnie męskich, zaś niepłodność, którą zwykle przypisywano kobietom, była dla nich tak wielką hańbą, że godziły się by mężowie mieli potomstwo z kobietami niższego stanu, a więc sługami. Dlatego też, by właściwie rozumieć „Biblię” niezbędna jest głęboka wiedza historyczna, kulturowa czasów, gdy dane księgi powstawały.

Autorstwo: Zawisza Niebieski
Źródło: NEon24.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 7, średnia ocena: 3,14 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o