Liczba wyświetleń: 372
Główny Urząd Statystyczny przedstawił dane na temat inflacji w styczniu bieżącego roku. Zgodnie z nimi ceny towarów i usług konsumpcyjnych w stosunku do grudnia 2014 roku zmniejszyły się o 0,2%, a w porównaniu ze styczniem ubiegłego roku spadły aż o 1,3%.
W skali roku najbardziej wzrosły ceny napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych – o 2,8% oraz użytkowania mieszkań i nośników energii – o 0,7%. Najbardziej zmniejszyły się w tym czasie koszty transportu – o 9,7%, odzieży i obuwia – o 5,0%, oraz żywności i napojów bezalkoholowych – o 3,9%.
W porównaniu z grudniem ubiegłego roku najbardziej wzrosły ceny żywności i napojów bezalkoholowych – o 0,7%, a najbardziej spadły koszty transportu – o 4,6%.
Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl
Cytuję:
“W skali roku najbardziej wzrosły ceny napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych – o 2,8% oraz użytkowania mieszkań i nośników energii – o 0,7%.”
Przejrzałem swoje rachunki za gaz. W listopadzie 2014r. cena gazu była wyższa o 12% względem ceny gazu z listopada 2013r. W styczniu 2015r. dostałem już pierwszy rachunek za gaz z podwyżką około 6% względem grudnia 2014r.
Ja mówię jak jest, a GUS publikuje kolejne kłamstwa dla ogłupionych przez system lemingów.
Tusk gdy zakładał swoją partię to dał jej nazwę – Partia Oszustów, ale lemingi z jego środowiska powiedzieli mu, że tej nazwy społeczeństwo “nie kupi”, więc zmienił nazwę na – Platforma Obywatelska.
Spadek czyli wzrost.Jeszcze w 1992 śmialiśmy się z tej ,,żelaznej logiki” czas znowu to robić.https://www.youtube.com/watch?v=hgt4WPv4xCY
Podstawowym kłamstwem jest to , że pieniędzy nie ma.340mld na OFE i Euro 2012 jakoś się znalazło a nam jeszcze wciskają , że spadek czyli wzrost.
argos – porównywałeś ceny uzytkowania mieszkań i energii netto czy brutto ?
@Rozbi
“argos – porównywałeś ceny uzytkowania mieszkań i energii netto czy brutto ?”
Brutto, bo tyle płacę. Netto jest dla firm, gdyż należny podatek mogą sobie, w większości przypadków, w kosztach odliczyć, natomiast przeciętny śmiertelnik nie może tego zrobić. Stawka podatku VAT na paliwo gazowe jest od wielu lat niezmienna i wynosi 23% ceny jednostkowej netto, a więc wiem do czego zmierzasz, mianowicie do tego, że faktycznie gaz zdrożał nie o 12%, lecz o około 11% gdyż zwiększyła się procentowa kwota udziału podatku z wyższej ceny netto, lecz to i tak nie zmienia faktu, że jest tak jak napisałem we wcześniejszym komentarzu.
Bardzo rzeczowy artykuł 😀 “… Żywność i napoje bezalkoholowe …” – w jednym akapicie cena spada o 3,9 w następnym wzrasta o 0,7 %