Coraz więcej prokuratur i sądów porzuca sprawy przeciwko praktykującym Falun Gong

Opublikowano: 20.04.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 679

Praktykujący Falun Gong przez 18 lat byli aresztowani, więzieni i torturowani od kiedy były przywódca partii komunistycznej Jiang Zemin rozpoczął w lipcu 1999 r. prześladowania Falun Gong.

Niemniej jednak, praktykujący Falun Gong wytrwali w mówieniu ludziom o faktach dotyczących praktyki i prześladowań w pokojowy sposób. Wielu urzędników państwowych i funkcjonariuszy policji wycofało się z uczestnictwa w prześladowaniach i uwolniło praktykujących, wcześniej zatrzymanych za ich wiarę.

Poniżej kilka przykładów praktykujących Falun Gong, których niedawno zwolniono z aresztu.

Zhang Jun – Pan Zhang Jun został zgłoszony do władz 20 września 2016 r. i aresztowany za mówienie ludziom o Falun Gong i prześladowaniach. Przetrzymywano go w Ośrodku Zatrzymań Nankai w Tianjin. Prokuratura Nankai wydała nakaz aresztowania i postawiła Zhanga tydzień później przez sądem. Jednakże, jego sprawa została wycofana przez lokalną prokuraturę. Dnia 6 lutego placówka poinformowała rodzinę Zhanga, iż wkrótce zostanie zwolniony. Ostatecznie, uwolniono go 13 lutego 2017 r.

Qu Beixiang – Pani Qu z miasta Zhenjiang (prowincja Jiangsu) została aresztowana 14 grudnia 2015 r. W areszcie poddawano ją torturom – była bita, pozbawiana snu i obrażana słownie. Jej dłonie były skute za plecami, a każdego dnia podawano jej tylko odrobinę wody i mały kawałek chleba. Pani Qu została zwolniona 32 dni później, pod warunkiem, że zapłaci 5000 juanów kaucji. Po tym policja kontynuowała dręczenie, nachodząc ją w domu. Aby uniknąć dalszych represji, do końca 2016 r. pozostawała poza domem. W dniu 11 marca 2017 r. kiedy udała się na posterunek policji w Huayang, aby podpisać jakieś dokumenty, została ponownie zatrzymana. Oficer z komisariatu poinformował ją, że w lutym 2017 r. mija termin wygaśnięcia kaucji i że może pójść do banku odzyskać 5000 juanów. Kiedy poszła do banku, aby poprosić o zwrot, personal powiedział, że potrzebuje pisemnej zgody z komisariatu. Jednak, kiedy tam poszła, została na miejscu zaaresztowana. Kilka dni później, urzędnicy z lokalnej prokuratury udali się do ośrodka zatrzymań, aby zbadać jej sprawę, po czym ją odrzucili. Pani Qu została uwolniona 24 marca 2017 r.

Xue Yuying i Hou Chengxiang – Pani Xue Yuying i pani Hou Chengxiang, obydwie z miasta Qingdao (prowincja Shandong) zostały zwolnione 27 marca 2017 r. po ponad 500 dniowym pobycie w areszcie. Pani Xue została aresztowana podczas rozmawiania z ludźmi o Falun Gong i prześladowaniach 23 sierpnia 2015 r. Jej sprawa odbyła się 12 kwietnia 2016 r. Podczas jej pobytu w areszcie, u męża pani Xue zdiagnozowano raka jelit. Po operacji wrócił do domu, ale nie był w stanie o siebie zadbać. Adwokat pani Xue domagał się zwolnienia jej za kaucją, aż wreszcie została uwolniona po przebywaniu przez 582 dni w areszcie. 68-letnia pani Hou Chengxiang została aresztowana 6 października 2015 r. po tym jak wracając do domu, rozmawiała z ludźmi o Falun Gong na bazarze. Jej sprawa odbyła się 12 kwietnia 2016 r. Pani Hou rozpoczęła strajk głodowy, więc zaczęto ją karmić siłą. Dnia 21 lutego 2017 r. została skazana na półtora roku więzienia. Po złożeniu apelacji w Sądzie Okręgowym Qingdao i po przetrzymywaniu jej przez 538 dni, udało się jej wyjść za kaucją.

Mao Qingyun – Pani Mao Qingyun z miasta Xiangyang (prowincja Hubei) została aresztowana 9 listopada 2016 r. za rozmawianie z ludźmi o Falun Gong. Lokalna prokuratura postanowiła wycofać jej sprawę w dniu 24 marca 2017 r. powołując się na niewystarczające dowody. Pani Mao została zwolniona po czterech miesiącach aresztu.

Zhang Guili – Pani Zhang Guili została aresztowana w domu swojej córki w grudniu 2015 r., a następnie przetrzymywana w Ośrodku Zatrzymań Lianyungang w prowincji Jiangsu. W maju 2016 r. została skazana na dwa lata więzienia. Złożyła apelację od werdyktu do lokalnego sądu pośredniego, który 31 marca 2017 r. porzucił jej sprawę. Pani Zhang jest teraz w domu.

Źródło oryginalne: Minghui.org
Źródła polskie: pl.ClearHarmony.net, WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.