Coraz więcej pozwoleń dla cudzoziemców

Opublikowano: 23.05.2019 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 522

Polskie urzędy w ubiegłym roku wydały blisko 328,8 tysięcy zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, czyli o prawie 40 procent więcej niż rok wcześniej, a dodatkowo pięciokrotnie więcej niż w 2015 roku. Liczba wydanych pozwoleń w stosunku do zeszłego roku wzrosła dodatkowo właściwie w całym kraju, zaś odwrotny trend widoczny jest jedynie w województwie śląskim.

Najnowsze dane na ten temat podał Główny Urząd Statystyczny, który poinformował o wydaniu blisko 328,8 tys. pozwoleń na pracę dla obcokrajowców tylko w poprzednim roku. Oznacza to, że liczba przyznanych im dokumentów wzrosła w porównaniu do 2017 r. o blisko 40 proc., natomiast w porównaniu do 2015 r. i początku rządów Prawa i Sprawiedliwości mamy do czynienia z blisko pięciokrotnym wzrostem.

Jedynie w województwie śląskim odnotowano spadek liczby wydawanych pozwoleń, ponieważ ich liczba zmniejszyła się dokładnie o 5,3 proc. Wciąż najwięcej imigrantów napływa na terytorium województwa mazowieckiego, na które przypadło blisko 24,2 proc. wszystkich przyznanych im przez polskie urzędy dokumentów. 11,1 proc. ogólnej liczby pozytywnych decyzji wydały natomiast Powiatowe Urzędy Pracy w województwie wielkopolskim.

Ogółem w ubiegłym roku. zezwolenia na pracę w naszym kraju wydano obywatelom 125 państw oraz dwóm bezpaństwowcom, zaś najczęściej były one oczywiście przyznawane obywatelom Ukrainy, którzy otrzymali blisko 70 proc. wszystkich przyznanych dokumentów. Na drugim miejscu uplasowali się z kolei Białorusini, na trzecim Nepalczycy.

Na podstawie: Interia.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.