Coraz więcej osób z zaburzeniami odżywiania

Opublikowano: 06.01.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1672

Lekarze ostrzegają, że liczba przyjęć do szpitali w Wielkiej Brytanii z powodu zaburzeń odżywiania, rośnie w bardzo niepokojącym tempie, wiele przypadków dotyczy małych dzieci!

Liczba hospitalizacji z powodu zaburzeń odżywiania wzrosła o 37 procent w ciągu zaledwie dwóch lat. Nowe dane obejmują liczne przypadki przyjęć bardzo małych dzieci, na przykład z anoreksją. Wzrost tego typu chorób zaobserwowano jednak w każdej grupie wiekowej, alarmuje NHS. Eksperci określają sytuację, jako „bardzo niepokojący trend” i ostrzegają, że statystyki mogą nie być pełne bo nie wszyscy chorzy szukają fachowej pomocy.

Dane pokazują, że w latach 2018–2019 we wszystkich grupach wiekowych, odnotowano 19 040 przyjęć z powodu zaburzeń odżywiania, w porównaniu z 16 558 w latach 2017–2018 i 13 885 w latach 2016–2017.

W tym samym czasie hospitalizowano 4 471dzieci, które miały problemy z odżywianiem z czego 2 403 przypadki dotyczyły anoreksji. „Chociaż w ostatnich latach nastąpiła pewna poprawa w opiece środowiskowej nad młodymi ludźmi z zaburzeniami odżywiania, dzieciom i młodzieży nadal może być trudno uzyskać pomoc, której potrzebują. Zagwarantowanie wczesnego wsparcia w przypadku tego typu zaburzeń może zwiększyć szanse na pełne wyleczenie”, przyznała Emma Thomas z organizacji „Young Minds”.

Patrząc na statystyki za okres 2018-2019 dotyczące dorosłych, wśród kobiet powyżej 19 roku życia odnotowano 5 274 przyjęć z powodu anoreksji i 3542 z powodu bulimii, wśród mężczyzn było 327 przypadków anoreksji i 381 bulimii.

Eksperci ostrzegają również, że problem dodatkowo potęguje brak wyspecjalizowanego personelu medycznego.

Dr Agnes Ayton, szefowa wydziału psychiatrii zaburzeń odżywiania w Royal College of Psychiatrists, powiedziała: „Rosnąca liczba przyjęć do szpitali z powodu zaburzeń odżywiania jest przerażająca, ponieważ mowa o najbardziej śmiertelnych chorobach psychicznych”.

Według ostatniego raportu college’u jeden na sześciu chorych, nie otrzymuje pomocy psychiatrycznej na czes z powodu braków kadrowych w specjalistycznych przychodniach i w szpitalach.

Na podstawie: The Independent
Źródło: Cooltura24.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.