Coraz więcej naruszonych listów z wnioskami o referendum ws. ACTA

Opublikowano: 03.02.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 455

Organizatorzy akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum ws. ratyfikacji ACTA poprosili wolontariuszy o wstrzymanie się z wysyłaniem listów ze względu na coraz większą liczbę naruszonych kopert, które do nich docierają.

O akcji informowano kilka dni temu – jej organizatorzy zapewniali wtedy, że udało im się pozyskać co najmniej 250 tys. podpisów. Przypomnijmy, że zgodnie z Ustawą o referendum ogólnokrajowym Sejm może przeprowadzić referendum w sprawie o szczególnym znaczeniu dla państwa na wniosek 500 tys. obywateli (art. 63 ust. 1). Do wniosku należy dołączyć wykaz osób popierających zgłoszenie, zawierający ich imiona, nazwiska, adresy zamieszkania, numery PESEL i własnoręcznie złożone podpisy. Takie właśnie dane gromadzili – i wciąż gromadzą – wolontariusze współpracujący ze stroną ReferendumACTA.pl.

Akcja zbierania podpisów ruszyła z inicjatywy trzech wrocławskich studentów – Tomasza Pietruszki, Marka Kinstlera i Jakuba Bartusiaka – do których dołączyli zwolennicy referendum z całej Polski. Fan page’a akcji na Facebooku “polubiło” już 13,7 tys. osób, ważniejsze jest jednak to, że ze strony ReferendumACTA.pl każdy może pobrać wniosek i zbierać pod nim podpisy w swojej okolicy. Do niedawna wypełnione wnioski należało odsyłać tradycyjną pocztą na adres podany przez organizatorów.

We wtorek, 31 stycznia wrocławscy studenci poprosili jednak na swojej stronie i na fan page’u o wstrzymanie się z wysyłaniem listów. Na nagranym przez siebie wideo pokazali naruszone koperty, które do nich dotarły. Poinformowali, że otrzymują “coraz więcej” przesyłek, które ktoś próbował otwierać. Zbierającym podpisy zalecili, by ze względu na bezpieczeństwo akcji składali wypełnione wnioski w lokalnych punktach odbioru, których listę można znaleźć na stronie ReferendumACTA.pl. “My tam się potem przejedziemy i osobiście odbierzemy te wnioski” – słyszymy na filmie.

Osobom, które chciałyby wysłać uzbierane podpisy już teraz, studenci doradzają skorzystać z usług dowolnej firmy kurierskiej. O wysłaniu listu i liczbie zawartych w nim wniosków trzeba organizatorów akcji uprzedzić e-mailem.

Opracowanie: Anna Wasilewska-Śpioch
Źródło: Dziennik Internautów


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

10 komentarzy

 1. devilan1410 03.02.2012 10:45

  Wrzucać listy w paczkę i wysyłać kurierem, wysyłka kosztuje ok. 15 zl, no ale jeśli tak grają, to warto walczyć.

 2. Question 03.02.2012 14:19

  Kur**, żeby 38 milionów ludzi z tego kraju się o tym dowiedziało to może coś by się zmieniło.
  Ale w tej chwili 10 mln jest w pracy, 3 mln śpi, 6mln ogląda TVN, 4 mln ogląda Polsat a 15 mln ma po prostu “wyjebane”. Tylko tak dalej, a wcale długo nie poczekamy na historyczne zmiany…

 3. Il 03.02.2012 14:30

  podpisy, listy, referendum nic tu nie pomogą.
  dane protestujących mogą posłużyć do ich inwigilacji w stylu dawnego sb i ub.

  w tego typu sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest przejęcie przez społeczeństwo majątków lichwiarskich dorobkiewiczów partyjnych itp. oraz powszechny strajk narodowy przeciwko wyzyskiwaczom.

 4. Raptor 03.02.2012 15:29

  @Il: “dane protestujących mogą posłużyć do ich inwigilacji”

  Inwigilacja 500tys. osób z powodu tego, że oficjalnie nie zgadzają się z tym, z czym nie zgadza się większość społeczeństwa, jest stratą czasu, pomijając niemożność działań na taką skalę. Więcej realizmu 😉

 5. Bimbus 03.02.2012 17:18

  “Internauci mają rację” – Tusk zawiesza ratyfikację ACTA

  Za wp.pl
  http://wiadomosci.wp.pl/title,Internauci-maja-racje-Tusk-zawiesza-ratyfikacje-ACTA,wid,14224470,wiadomosc.html?ticaid=1ddb2

  ALE SIĘ BOI!!!!

 6. Delite 03.02.2012 17:25

  @Question dokładnie tak jak piszesz. Rząd pod sąd!!!

 7. rumcajs 03.02.2012 19:53

  Witam
  Dzis wszystkie media “poprawnego” politycznie nurtu, informuja, iz nasz “plemel” ogłasza zaniechanie ratyfikacji ACTA.
  To jest ZMYŁKA…
  Mydli tym oczy, aby nie dopuscic do referendum w tej kwsetii, bo wynik niepewny, a postanowienia wiążące, pod rygorem trybunału stanu. Poczeka az sprawa ucichnie, i cichaczem postawi pod głosowanie ratyfikacje, i postawi przed faktami dokonanymi. Zatem trzeba nadal zbierac podpisy, i żądać referendum, Nie dajmy sie wyprowadzic w pole, prostym, aczkolwiek skutecznym wybiegiem szczwanego lisa.

 8. JamiroQ 03.02.2012 20:46

  Rumcajs dobrze prawi, dać mu… kwiaty 🙂

 9. ARTUR 03.02.2012 21:34

  Uwierzę dopiero takiemu rządowi który postawi przed sądem społecznym Balcerowicza za przestępstwa przeciw Narodowi Polskiemu .

 10. FFF 04.02.2012 04:52

  Nie masz sie wypowiadac tylko zbierac podpisy na Referendum Narodowe w sprawie ACTA. A K T A – ACT 1 – NWO !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.