Coraz więcej imigrantów spoza Europy

Opublikowano: 03.02.2023 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2860

Ukazały się nowe statystyki Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej dotyczące zezwoleń na pracę dla imigrantów. W ubiegłym roku wydano ich łącznie ponad 365 tysięcy, a według analizy portalu Salon24.pl blisko 136 tysięcy z nich pochodziło z państw muzułmańskich. Dodatkowo widać wyraźnie, że imigracja z Ukrainy zmniejsza się właśnie na rzecz osób przybywających do Polski spoza Europy.

Wyliczenia podawane przez resort rodziny i polityki społecznej dotyczą pozwoleń na pracę. Tym samym w ubiegłym roku do naszego kraju przybyło łącznie 365,5 tys. imigrantów. Spośród nich około 83 proc. stanowili mężczyźni, natomiast pozostałe 17 proc. kobiety.

Najwięcej zatrudnionych obcokrajowców tradycyjnie pochodzi z Ukrainy. Jak jednak zauważa Salon24.pl, od marca ubiegłego roku widać wyraźną tendencję zniżkową, jeśli chodzi o napływ imigrantów zza wschodniej granicy i ogółem z Europy.

Coraz częściej do Polski przybywają więc obcokrajowcy pochodzący z państw pozaeuropejskich. W grudniu ubiegłego roku blisko 92 proc. zezwoleń na pracę wydanych przez polskie urzędy trafiło właśnie do imigrantów spoza Europy.

Ogółem przez cały ubiegły rok nad Wisłą osiedliło się 136 tys. obywateli państw, w których dominują wyznawcy islamu. Najwięcej z nich przybyło z Uzbekistanu (33 tys.), Turcji (25 tys.), Bangladeszu (13,5 tys.), Turkmenistanu (11 tys.) czy Indonezji (10 tys.). Dodatkowo rośnie także liczba imigrantów z Azerbejdżanu, Kirgistanu, Pakistanu czy Kosowa.

Na podstawie: Salon24.pl, Migracje.gov.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. AlbertW41 04.02.2023 02:59

    No tak z Kosowa spoza Europy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.