Coraz więcej dzieci rodzi się bez zębów mądrości

Opublikowano: 26.10.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1845

Badania wykazały, że w ostatnich latach coraz więcej dzieci rodzi się bez zębów mądrości, Dodatkowo ustalono, że niektóre z nich mają dodatkową tętnicę w ramieniu. Według australijskich naukowców stało się to w wyniku ludzkiej „mikroewolucji”.

Według badań opublikowanych w „Journal of Anatomy”, niemowlęta mają teraz krótsze twarze, mniejsze szczęki i dodatkowe kości w nogach i stopach. Australijscy naukowcy argumentują, że ludzkość ewoluuje szybciej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 250 lat.

Z biegiem czasu ludzkie twarze skróciły się, co skutkowało mniejszymi ustami i mniejszą ilością miejsca na taką samą liczbę zębów. Według dr Tegany Lucas z Flinders University w Adelajdzie, dzięki doborowi naturalnemu i naszej zwiększonej zdolności żucia mniej ludzi rodzi się z zębami mądrości.

„Wiele osób uważało, że ludzie przestali się rozwijać. Jednak nasze badania pokazują, że wciąż się rozwijamy – szybciej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich 250 lat ”- mówi dr Tegana.

Badanie wykazało również, że w przedramieniu wykształca się dodatkowa tętnica, która dostarcza krew do ramienia. Ta anomalia stała się częstsza u noworodków dopiero od XIX wieku.

Na podstawie: Onlinelibrary.wiley.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. BANDZIORkaq 27.10.2020 21:41

    Cóż, może zęby mądrości są tak nazwane z jakiegoś powodu, czyżbyśmy głupieli z pokolenia na pokolenie?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.