Coraz mniej Polaków. GUS ma najnowsze dane

Opublikowano: 31.01.2023 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 3066

O 141 tys. osób zmniejszyła się liczba ludności Polski w 2022 roku w stosunku do roku poprzedniego — podał Główny Urząd Statystyczny.

Według wstępnych szacunków GUS, liczba ludności Polski pod koniec 2022 roku wyniosła 37 mln 767 tys. osób. To o 141 tys. osób mniej niż rok wcześniej.

Z ubytkiem ludności Polski na tak dużym poziomie mamy do czynienia od wybuchu pandemii koronawirusa.

„Szacuje się, że na każde 10 tys. ludności w 2022 roku ubyło 37 osób, podczas gdy w 2021 roku było to 47 osób. Przypominamy, że wtedy była pandemia i skutki po pandemii. Dla porównania, w ostatnim roku przed pandemią, było to 7 osób. Na zmianę liczby ludności wpływa przede wszystkim przyrost naturalny, który od 2013 roku pozostaje ujemny. W 2022 roku odnotowaliśmy najmniej urodzeń w całym okresie powojennym. Szacujemy, że liczba urodzeń wyniosła 305 tys. – to jest o 27 tys. mniej niż w poprzednim roku. Liczba zgonów wyniosła 448 tys. i również była niższa niż w poprzednim roku – o 72 tysiące” – wskazał prezes Głównego Urzędu Statystycznego, Dominik Rozkrut.

Ponadto spadła liczba rodzin w Polsce. Z danych zawartych w ostatnim spisie powszechnym wynika, że wynosiła ona 10 159 300. Oznacza to spadek liczby rodzin w stosunku do poprzedniego spisu z 2011 roku o 813 200.

Autorstwo: Paweł Kubala
Na podstawie: Radio Maryja
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. replikant3d 31.01.2023 18:27

    Depopulacja w toku….

  2. agama 01.02.2023 14:26

    część wymordował rząd zniszczeniem służby zdrowia, część sami “lekarze” zarabiający na pandemii, a część zabiła naiwność i ślepa wiara w moc eksperymentalnego preparatu, mało kto będzie się decydował na zakładanie rodziny w takim kraju i skazywanie swoich dzieci na niewolnictwo

  3. replikant3d 01.02.2023 17:56

    ,,agama,, niestety w innych krajach robi się już to samo. NIGDZIE już nie będzie bezpiecznie..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.