Coca-Cola zmienia skład napojów

Opublikowano: 07.06.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 254

Amerykańska firma Coca-Cola usuwa ze składu swoich napojów składnik, którego stosowanie jest zabroniony w wielu krajach świata. Mowa o dodatku E433 – bromowanym oleju roślinnym (BVO). Środek ten jest używany jako stabilizator smaku, ale również w celu ochrony napojów przed segmentacją osadów.

Decyzja, aby usunąć z napojów składnik E433, według rzecznika Coca Coli, nie była podyktowana względami bezpieczeństwa. Jest to wynikiem zwiększonego nacisku na producenta z powodu lęku części społeczeństwa o ewentualny wpływ BVO na ludzi. Jako negatywne skutki wskazuje się utraty pamięci oraz problemy skórne i związane z układem nerwowym.

Specjaliści dodają jednak, że przekroczenie stężenia niebezpiecznego dla zdrowia wymagałoby spożycia bardzo dużych ilości tych napojów. Japonia i Unia Europejska zupełnie zakazała używania BVO, a amerykańska Food and Drug Administration określa ten składnik jako “generalnie bezpieczny”.

Warto wspomnieć, że spółka Pepsi, w 2013 roku również usunęła BVO ze składu swojego napoju Gatorade. Coca Cola planuje usunięcie tego składnika z Fanty i Powerade. Zamiast niego stosowane będą estry glicerolowe kalafonii.

Na podstawie: www.bbc.co.uk
Źródło: Zmiany na Ziemi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
skyhigh
Użytkownik
skyhigh

kat1, bo to by było nieopłacalne