Coca-Cola zmienia skład napojów

Opublikowano: 07.06.2014 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 789

Amerykańska firma Coca-Cola usuwa ze składu swoich napojów składnik, którego stosowanie jest zabroniony w wielu krajach świata. Mowa o dodatku E433 – bromowanym oleju roślinnym (BVO). Środek ten jest używany jako stabilizator smaku, ale również w celu ochrony napojów przed segmentacją osadów.

Decyzja, aby usunąć z napojów składnik E433, według rzecznika Coca Coli, nie była podyktowana względami bezpieczeństwa. Jest to wynikiem zwiększonego nacisku na producenta z powodu lęku części społeczeństwa o ewentualny wpływ BVO na ludzi. Jako negatywne skutki wskazuje się utraty pamięci oraz problemy skórne i związane z układem nerwowym.

Specjaliści dodają jednak, że przekroczenie stężenia niebezpiecznego dla zdrowia wymagałoby spożycia bardzo dużych ilości tych napojów. Japonia i Unia Europejska zupełnie zakazała używania BVO, a amerykańska Food and Drug Administration określa ten składnik jako “generalnie bezpieczny”.

Warto wspomnieć, że spółka Pepsi, w 2013 roku również usunęła BVO ze składu swojego napoju Gatorade. Coca Cola planuje usunięcie tego składnika z Fanty i Powerade. Zamiast niego stosowane będą estry glicerolowe kalafonii.

Na podstawie: www.bbc.co.uk
Źródło: Zmiany na Ziemi


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. skyhigh 11.06.2014 08:06

    kat1, bo to by było nieopłacalne

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.