Co znajduje się pod głazami ze Stonehenge?

Opublikowano: 13.01.2015 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 472

Wielkie głazy, które dawno temu ktoś transportował setki kilometrów tylko po to aby ułożyć je na środku równiny w specjalny krąg, który wciąż nie daje spokoju współczesnym badaczom. Okazuje się jednak, że obok wielkiego kamiennego kręgu stały także inne konstrukcje.

Odkryto je niedawno stosując nową technologię podziemnego mappingu, która jeszcze kilka lat temu nie była dla archeologów dostępna. To właśnie Stonehenge jest jednym z miejsc gdzie jeszcze w XVII wieku narodziła się archeologia, gdyż to właśnie tam pierwsi pasjonaci historii prowadzili pierwsze wykopy. Wolfgang Neubauer, dyrektor Ludwig Boltzmann Institute przyznał, że po wielu stuleciach badań dopiero teraz jesteśmy w stanie dokonać dokładnego odtworzenia tego, jak zmieniało się otoczenie Stonehenge.

Wokół Stonehenge znajdowały się kurhany, ogromne doły i budowle. W sumie odkryto 17 nowych zabytków, z których większość sprawia wrażenie pozostałości dawnych świątyń, zauważono również, że w najbardziej aktywnym okresie neolitu w najbliższym otoczeniu kamieni powstało wiele niezbyt trwałych kolistych budowli. „Stonehenge już nigdy nie będzie takie samo” – stwierdził Vince Gaffney lider projektu badawczego, który dokonał sensacyjnego odkrycia.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Źródło: Kod Władzy


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. xc1256 13.01.2015 16:41

  Obecne miejsce gdzie stoją głazy w Stonehenge jest nowym miejscem. Poprzednie miejsce gdzie były owe głazy (pierwotnie posadowione, jest to bardzo ważne miejsce) dziś zajmuje armia brytyjska i bez specjalnego pozwolenia nie ma możliwości tam wejść. Cały teren Stonehenge przed wojną i po niej zajmowała armia brytyjska. Są nawet zdjęcia pokazujące przenosiny głazów na nowe miejsce, likwidacją ogrodzeń bazy wojskowej i etc…
  Większość ludzi nawet o tym nie wie. Najbardziej mnie rozśmieszają ludzie, którzy idą tam medytować (w to nowe miejsce), nie zadając sobie pytania czy we właściwym miejscu to robią.

 2. bXXs 13.01.2015 19:50

  xc1256@ Polecam zdjecia Stonehenge zrobione przez Harry Oldfield.
  Prosze o lineczki z przeniesienia tych glazow 😉

 3. Harry61 13.01.2015 22:24
 4. stiopa 14.01.2015 08:26

  @xc1256 Znaczy się stare zdjęcia lotnicze to fake?: http://www.britainfromabove.org.uk/image/eaw003340
  Okolica podobna http://www.astro.uni.torun.pl/~kb/Val/stonehenge.htm

 5. Harry61 14.01.2015 11:39

  @stiopa – w linku który podałem autor polemizuje z takimi pytaniami 🙂

 6. agama 14.01.2015 11:58

  wiadomo, że UFO

 7. stiopa 14.01.2015 12:47

  @Harry61 – W 1958 dokonano renowacji oraz podniesiono jeden z trylitów. http://en.wikipedia.org/wiki/Stonehenge#Archaeological_research_and_restoration
  Na zdjęciach z “budowy”, poza tym i odkrywkami archeologicznymi, dużo więcej nie ma. No jeszcze są gapie i dziennikarze, czołgów nie widać. Akurat ta teoria spiskowa się nie trzyma kupy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.