Co z tą inflacją?

Opublikowano: 15.06.2022 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 1119

Przemysław Rapka i Mateusz Benedyk rozmawiają o tym, jakie będą najbliższe losy polskiej inflacji. Chociaż zgadzają się zasadniczo co do diagnozy obecnej sytuacji, to inaczej widzą najbliższe miesiące zmian siły nabywczej pieniądza i tempo powrotu inflacji do celów banków centralnych. Panowie dyskutują między innymi o roli zmian zasobu pieniądza w gospodarce, wpływie szoków podażowych i zmian cen surowców na ceny dóbr finalnych czy o popycie na pieniądz. W odcinku znajdziecie odpowiedzi na pytania:

– dlaczego w Polsce mamy wysoką inflację?

– czy podwyżki stóp procentowych to dobre narzędzie walki z inflacją?

– jak inflacja będzie wyglądać w najbliższych miesiącach?

– czy potrzebujemy realnie dodatnich stóp procentowych NBP, by zwalczyć inflację?

– czy jesteśmy monetarystami?


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.