Co w Davos zaplanowano dla Polinu?

Opublikowano: 01.06.2022 | Kategorie: Opinie i dyskusje

Liczba wyświetleń: 1384

Spośród wielu prestiżowych konferencji o charakterze międzynarodowym, Forum Ekonomiczne w Davos wydaje się tą najważniejszą. Nikt tam nawet nie ukrywa, że chodzi o dużych i bogatych graczy, którzy reprezentują ułamek ludzkości. Oni właśnie decydują o losach świata, a duża część ich planów znajduje potwierdzenie właśnie na szwajcarskiej konferencji. Dowodzi tego m.in. fakt, że pomimo prestiżu imprezy wiele rozmów toczy się za zamkniętymi drzwiami i bez udziału mediów. Co roku organizatorzy wydają też miliony dolarów na ochronę konferencji, aby nikt postronny się nie prześlizgnął. Na sam koniec publikowane są wspólne, bardzo ogólnikowe deklaracje, w których można jednak znaleźć wiele wskazówek co do przyszłych losów świata. Dość wspomnieć, że założyciel Forum, niejaki Klaus Schwab, jest autorem słynnych słów o tym, że człowiek nie będzie niczego posiadał, a jednak będzie szczęśliwy. Wielu krytyków tego stwierdzenia upatruje w nim współczesną formę niewolnictwa, gdzie ludzie są wręcz hodowani, otrzymując dochód bezwarunkowy i nie wnosząc nic do systemu. Pozostają jednak pod pełną kontrolą, bowiem w przypadku jakichkolwiek oznak braku pokory środki te będzie można im zabrać i skazać na śmierć głodową. Oczywiście mowa tu o procesie rozpisanym na dekady, gdzie nieliczni będą przydatni, a reszta stanie się bezwartościowym bydłem eksploatowanym przez korporacje. Ta iście orwellowska wizja póki co nie ma jeszcze szans realizacji, choć na etapie Wielkiego Resetu, o którym w Davos mówi się od lat, trwają już pierwsze przymiarki. Jaki scenariusz został tym razem rozpisany dla Polski? Na co możemy liczyć, a czego powinniśmy się obawiać w najbliższym czasie? Czy przyjdzie nam zapłacić jeszcze większe koszta zaangażowania w wojnę na Ukrainie? A może Zachód doceni polskie wysiłki i przychyli nam w nagrodę przysłowiowego nieba? O tym dziś w programie Piotra Korczarowskiego opowie ekonomista, Dariusz Grabowski.

13

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.