Co się stanie z TVP po zmianie władzy?

Opublikowano: 03.11.2023 | Kategorie: Media, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2060

Rzecznik PSL Miłosz Motyka w rozmowie z portalem „Wirtualne Media” stwierdził, że TVP powinna nadal funkcjonować, ale pod zmienioną nazwą.

„Ta nazwa jest dość mocno zbrukana przez tych propagandystów, którzy mienią się dziennikarzami. Natomiast media publiczne wymagają totalnej zmiany. Opcji zero nawet bym powiedział. Nikt sobie nie wyobraża, że w jakąkolwiek drugą stronę to może pójść” – powiedział Miłosz Motyka w rozmowie z „Wirtualnymi Mediami”.

KO, Trzecia Droga oraz Lewica jeszcze w czasie kampanii wyborczej obiecywały odpartyjnienie mediów publicznych i likwidację TVP Info.

Również Motyka w rozmowie z portalem zapewnił, że nowa władza nie będzie wpływać na „nową TVP”. „Nie będą. Ja też uważam, że taka stacja informacyjno-publicystyczna jest Polakom potrzebna, w której będą obecni politycy wszystkich formacji – zarówno PiS, jak i większości rządzącej, jak i Konfederacji” – stwierdził rzecznik ludowców.

Warto tu jednak zauważyć, że jak PiS dochodził do władzy, to także obiecywał odpartyjnienie mediów publicznych – po rządzie PO-PSL. Jak tamto „odpartyjnienie” się skończyło, oglądaliśmy przez ostatnie lata.

Trudno uwierzyć, że zależność Telewizji Polskiej od władzy da się zlikwidować w inny sposób niż poprzez prywatyzację. Tego działania jednak żaden rząd nie chce się podjąć.

Autorstwo: SG
Na podstawie: WP.pl
Źródło: NCzas.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. hashi 03.11.2023 14:25

  Nic się nie zmieni społeczeństwo musi być spolaryzowane dlatego propagitka tvp i tvn muszą się nieznacznie różnić. Oczywiście w sprawach nieistotnych w tych istotnych czyli wytycznych NWO są cały czas zgodni.

 2. Irfy 03.11.2023 16:04

  Nie trzeba nic zmieniać. Wystarczy powiedzieć, że “P” oznacza teraz “Propaganda” i gotowe. Nazwa będzie ponadczasowa. I tak wiadomo, że każda telewizja, w której o kwestiach personalnych decyduje aktualna władza, będzie tubą propagandową tej władzy.

  Osobiście mi to zwisa. Nie oglądam ani TVN-u, ani TVP, ale po jakimś czasie jakaś “opozycyjna” telewizja dla emerytów, którzy ją jeszcze oglądają, na pewno powstanie. Ewentualnie podczepi się pod Rydzyka.

 3. Drnisrozrabiaka 03.11.2023 23:11

  “…w inny sposób niż poprzez prywatyzację.” – mamy ponad 30 letnia historię prywatyzacji, oddać za miliony coś co warte miliardy – to ma sens – bo nas stać!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.