Co piąty dżihadysta przybył do Europy jako azylant

Opublikowano: 11.02.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1354

19 procent sprawców islamistycznych zamachów terrorystycznych, przeprowadzonych w latach 2012-2020 w Unii Europejskiej, dotarło do Europy jako osoby poszukujące azylu.

Ta liczba pochodzi z wyliczeń przeprowadzonych przez brytyjskiego eksperta ds. terroryzmu Sama Mullinsa. W swojej analizie naliczył 91 ataków w w tym okresie, popełnionych przez 123 terrorystów. Z tej grupy 25 szukało ochrony międzynarodowej w krajach europejskich twierdzi profesor Asia-Pacific Center for Security Studies w USA. Wcześniej Mullins pracował w Niemczech jako profesor antyterroryzmu z Centrum Studiów nad Bezpieczeństwem w Garmisch-Partenkirchen.

Co więcej, prawie co czwarty atak odbył się z ich udziałem. W Niemczech te dane wypadają dla uchodźców jeszcze niekorzystniej, bo na 13 zamachów terrorystycznych, w których brało udział 14 atakujących, połowa z nich szukała przedtem azylu.

Jednocześnie profesor Mullins chciałby, żeby związki pomiędzy nielegalną imigracją a terroryzmem nie były ani wyolbrzymiane, ani podważane. Z jednej strony nawet jedna tysięczna spośród ogółu poszukujących azylu nie brała udziału w zamachach terrorystycznych, z drugiej – są oni nadreprezentowani w dżihadystycznych atakach w UE.

Niemieckie służby podają niższą liczbę ataków w Niemczech, ale to bierze się z faktu, że Mullins zalicza tu serię nieskutecznych ataków na pociągi szybkiej kolei w Bawarii i Berlinie, których sprawcy zostali uznani za szukających azylu w Austrii i tam skazani. Sprawcy zostawili listy, w których przyznają się do przynależności do Państwa Islamskiego.

Po ukazaniu się tych informacji niemieccy przeciwnicy imigracji wytykają ministrowi spraw zagranicznych Heiko Maasowi, że nie podawał prawdziwych informacji społeczeństwu. „Nie ma powiązania, ani jednego dającego się pokazać powiązania pomiędzy terroryzmem a uchodźcami”, mówił po zamachach w Paryżu w 2015 roku Maas, wówczas minister sprawiedliwości.

Jak ustaliło śledztwo, zamachowcy odpowiedzialni za śmierć 137 osób byli terrorystami, którzy z zamiarem popełnienia zbrodni przeniknęli do Europy wśród uchodźców.

O wiele obszerniejsze dotyczące przestępstw terrorystycznych popełnionych przez tę kategorię imigrantów podaje konserwatywny amerykański think tank Center for Immigration Studies. Tutaj mowa jest o ponad setce osób w krótszym okresie – od 2014 roku.

Tod Bensman, autor analizy, ujął także tych, którzy wykorzystali falę imigracyjną, by dotrzeć do Europy, ale niekoniecznie starali się o azyl, oraz osoby, które zostały aresztowane lub zabite w trakcie planowania ataków i tych, którzy zostali skazani za przestępstwa terrorystyczne nie związane bezpośrednio z przeprowadzanym atakiem.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Deutschlandfunk.de, Jungefreiheit.de
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.