Co najmniej 80 zabitych w zamachu w Kabulu

Opublikowano: 24.07.2016 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 272

W Kabulu dokonano kolejnego krwawego zamachu. Jego celem stała się społeczność szyickich Hazarów, którzy tego dnia demonstrowali przeciwko planowanej trasie linii energetycznej, która omijała hazarskie prowincje.

Zamachowców-samobójców było trzech. Na szczęście, jeśli w ogóle można mówić o szczęściu w tak tragicznym kontekście, jak podaje agencja RIA Nowosti, rozerwał się ładunek jedynie jednego z nich. U drugiego mechanizm nie zadziałał, a trzeci został zastrzelony przez policję, zanim zdążył odpalić materiał wybuchowy.

Prezydent Afganistanu Aszraf Ghani ogłosił niedzielę dniem żałoby narodowej. “Nasi wrogowie, atakując prawa obywatelskie, myślą, że mogą nas podzielić. Ale poniosą porażkę. Poleciłem prokuratorowi generalnemu i specjalnej komisji śledczej zbadać dokładnie incydent i znaleźć winnych” – powiedział Ghani podczas wystąpienia telewizyjnego.

Ministerstwo spraw wewnętrznych zakazało zgromadzeń publicznych. Odpowiedzialność za atak wzięło na siebie Państwo Islamskie.

Hazarowie są najmniejszą i najbiedniejszą szyicką mniejszością narodową w Afganistanie i uważają, że są dyskryminowani przez kabulski rząd centralny.

To kolejny atak terrorystyczny w Afganistanie, który stał się krajem krwawego chaosu od czasów NATO-wskiej interwencji w 2001 r. Brali w niej udział też polscy żołnierze. Afganistan zajmuje trzecie miejsce wśród krajów, które stały się obiektem ataków terrorystycznych. Ponad połowa z nich została dokonana przez zorganizowane grupy, a za niemal wszystkie odpowiadają talibowie. Państwo Islamskie, obecne w Afganistanie od co najmniej roku, próbuje robić im konkurencję, płacąc swoim bojownikom wyższy “żołd”, a mieszkańców zastraszając szczególnie krwawymi atakami.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

Po 2001 roku jakość życia mieszkańców Afganistanu się drastycznie pogorszyła. Wielu uciekło za granicę, kiedy zaczęły się masowe mordy i egzekucje w miejscach publicznych dokonywane przez talibów. Wielu musi żyć w strachu i terrorze, kobiety zostały sprowadzone do roli inkubatorów bez żadnych praw. Bez burki zakaz wychodzenia z domu, zakaz słuchania muzyki europejskiej, zakaz noszenia europejskich strojów itd. Strach, terror, dzień po dniu, znikąd nadziei…

WujekWlodek
Użytkownik
WujekWlodek

-puk, puk
-kto tam ?
-demokracja

http://bibsy.pl/c1UXy2DT/puk-puk-kto-tam-demokracja-i-sprawiedliwosc

@MasaKalambura niedługo cały układ słoneczny będzie amerykański a poźniej cała galaktyka :D

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Bo europejski styl życia musi zostać zaimplementowany na całej kuli oceanów. Od Ameryk do Afryki, przez Azję, Indie do Australii. Tylko Antarktyda wolna.

Wolna?

Ze wszystkich robimy kopie siebie samych/
Czarni czerwoni, żółci i biali/
Babilon to wraz z jego pychą?
Goga Magoga trzeba zapytać.