Co najmniej 32 zaszczepionych przeciwko grypie zmarło

Opublikowano: 23.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2008

Władze Korei Południowej odmówiły w czwartek zawieszenia kampanii szczepień przeciwko grypie, pomimo rosnących apeli o wstrzymanie, w tym apelu ze strony grupy lekarzy, po tym jak szczepienia spowodowały śmierć co najmniej 13 zaszczepionych osób (według dzisiejszych informacji, liczba zmarłych wzrosła do co najmniej 32 osób – przypis WM). Władze ds. zdrowia stwierdziły, że nie ma bezpośredniego związku między zgonami a szczepionkami.

https://www.youtube.com/watch?v=4_WidVs81A0

Co najmniej 11 z 13 zmarłych, w tym 17-letni chłopiec, wzięło udział w kampanii mającej na celu bezpłatne zaszczepienie 19 milionów nastolatków i seniorów, podała Korea Disease Control and Prevention Agency (KDCA). „Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła, ale nasz zespół widzi niewielkie prawdopodobieństwo, że zgony były skutkiem szczepień” – powiedział parlamentowi dyrektor agencji Jeong Eun-kyeong.

Korea Południowa zamówiła w tym roku więcej szczepionek przeciw grypie, aby zapobiec temu, co nazywa się „twindemią”, czyli perspektywą, że ludzie z grypą będę mieli komplikacje związane z koronawirusem i przeciążą zimą szpitale. „Rozumiem i żałuję, że ludzie obawiają się szczepionki” – powiedział minister zdrowia Park Neung-hoo, który potwierdził, że bezpłatny program będzie kontynuowany. „Przyglądamy się przyczynom, ale ponownie dokładnie przeanalizujemy cały proces, w który zaangażowane są różne agencje rządowe, od produkcji po dystrybucję”.

Do dostawców szczepionek należą firmy krajowe, takie jak GC Pharma, SK Bioscience, Korea Vaccine i Boryung Biopharma, jednostka należąca do Boryung Pharm, wraz z francuskim Sanofi. Oferują zarówno darmowy program, jak i płatne usługi, które razem mają na celu zaszczepienie około 30 milionów mieszkańców tego 52 milionowego kraju.

Spośród 13 osób, które zmarły, pięć otrzymało produkty od SK Bioscience, trzy od Boryung, po dwa od GC Pharma i Korea Vaccine oraz po jednym od Sanofi. Wszystkie cztery firmy krajowe odmówiły komentarza.

Nie było od razu jasne, czy którakolwiek ze szczepionek wyprodukowanych w Korei Południowej została wyeksportowana, czy też szczepionki dostarczone przez Sanofi były używane również gdzie indziej.

Koreańskie Stowarzyszenie Medyczne, wpływowe ugrupowanie lekarzy, wezwało rząd do wstrzymania wszystkich programów szczepień, aby złagodzić obawy opinii publicznej i zapewnić bezpieczeństwo szczepionek. Kim Chong-in, lider głównej opozycyjnej partii People Power, również postuluje wstrzymanie programu do czasu zweryfikowania przyczyn zgonów. Ale władze zdrowotne stwierdziły, że wstępne dochodzenie w sprawie sześciu zgonów nie wykazało bezpośredniego związku ze szczepionkami, nie odkryto substancji toksycznych. Dane KDCA z czwartku wykazały, że co najmniej siedem z dziewięciu badanych osób miało choroby podstawowe.

Bezpłatny program szczepień nie jest wolny od kontrowersji – około pięć milionów dawek było przechowywanych w temperaturze pokojowej, a nie w lodówce, zgodnie z wymaganiami.

Urzędnicy powiedzieli, że od czasu wznowienia programu 13 października zaszczepiono 8,3 mln osób, przy czym zgłoszono około 350 przypadków działań niepożądanych. Oddzielny płatny program umożliwia kupującym wybieranie z większej puli firm, które produkują szczepionki.

Według agencji informacyjnej Yonhap, w Korei Południowej najwięcej zgonów związanych ze szczepieniami przeciw grypie sezonowej było sześć w 2005 roku. Urzędnicy twierdzą, że porównanie z poprzednimi latami jest trudne, ponieważ w tym roku więcej osób przyjmuje szczepionkę.

Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 10, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Szczepienia przecież nie powodują zgonów, przyczyną śmierci na bank był cow-id, na pewno też był bezobjawowy, przecież to oczywista oczywistość….a ofiary poprostu za późno te szczepienia otrzymaly!!! Nie ma szczepionki na koronki to zawsze można ulepszyć nieco te na grypę :)

skrzypkima
Użytkownik
skrzypkima

Czyli… na 8 300 000 zaszczepionych odnotowano 350 przypadków działań niepożądanych, w tym 32 śmiertelne przypadki.
To jest chyba podobna proporcja jak przy innych – potrzebnych – szczepieniach.
Nie jestem zwolennikiem niepotrzebnych szczepień a przeciwko grypie uważam za bezsensowne, ale tutaj mamy chyba przypadek niepotrzebnego bicia piany.
Oczywiście z całym szacunkiem dla zmarłych, cierpiących i ich rodzin, bo przy osobistej tragedii statystyka jest żadną pociechą.

drakonos
Użytkownik
drakonos

skrzypkima
To się zaszczep. Jak będziesz jednym z tych nieszczęśliwców i umrzesz, albo twoja matka, dziecko umrze to przecież się nic nie stanie. ^^

W Polsce co roku w wyniku grypy lub powikłań gryby umierają 64 osoby z 38 milionów obywateli. Tu masz 32 przypadki śmiertelne przy marnych 8 milionach. To przy 38 milionach dałoby 150 zgonów. Więc należy sobie odpowiedzieć czy jest sens się szczepić skoro szczepionki zwiększają ilość zgonów^^

Fenix
Użytkownik
Fenix

@drakonos ” szczepionki zwiększają ilość zgonów” prawda. Stop szczepieniom na grypę. Nie w tym roku to w przyszłym umrą na powikłania poszczepienne gryp -covid. Jak długo będą nas straszyć mediach,i wymuszać szczepienia niewidomego pochodzenia , niewiadomych ilościach, nie wiadomo na co , i przeciwko czemu , komu ma to służyć ? Czy ludzie są szczurami doświadczalnymi, dla elity zbrodniarzy, farmacji- korpo -rządowych bez przyjęcia odpowiedzialności za spowodowane zgony? Dla których liczy się tylko zysk , choćby po trupach.

drakonos
Użytkownik
drakonos

Fenix
I tak nic rządowi nie zrobisz bo nie mamy dostępu do broni palnej więc buntu nie zorganizujesz. Policja może wejść ci do mieszkania, pobić cię, zabrać majątek, a ty możesz tylko patrzeć.
Nie zaszczepisz się to:
– nie dostaniesz pracy
– nie zrobisz zakupów
– nie wyjedziesz za granicę na wycieczkę
– dowalą ci karę z sanepidu więc stracisz majątek.
Ostatecznie przyjedzie do ciebie policja i przymusi bo gołymi rękami się nie obronisz. Polska jako państwo jest skończone. Polacy nic nie zrobią bo nie potrafią się zorganizować, a reszta jest ogłupiona przez media.

Tylko wojna może coś zmienić. I mam nadzieję, że wybuchnie bo będzie tylko gorzej.

robertr
Użytkownik

Do tej pory obowiązywała teoria dotycząca szczepienia BCG (grużlica) że szczepienie noworodkow w Polsce chroni nieszczepionych seniorów (szczepionkę wprowadzono ok 1955 – więc najstarsi szczepieni mają ok 65 lat). Teraz trzeba będzie chyba wymyślić inną teorię. Występującej korelacji pomiędzy szczepieniami na grypę a umieralnością na COVIda oczywiście nikt nie widzi – ja byłem zdumiony jak wysoka jest wyszczepialność seniorów w Ameryce Południowej i ile jest tam zgnów. Ostatnio w Polsce miała miejsce bezprecedensowa w historii akcja szczepień na grypę – podobno szczepionek nawet zabrakło. Dziwnym trafem po tej akcji notowany jest niewytłumaczalny przyrost ciężkich zachorowań i zgonów. Łatwo byłoby oczywiście zbadać czy faktycznie jest jakiś związek ale czy jakiś organ odpowiedzialny za sczepienia to zrobi?

rici
Użytkownik
rici

Robertr podobna sytuacja miala miejsce we Wloszech w Lombardii, na jesieni ubieglego roku zaszczepiono okolo 148 tys. starszych ludzi, i dlatego zmarlo tam tyle starszych ludzi. Jak wyglada zmuszanie psychiczne przez lekarzy do zaszczepienia sie to sam wiem, bo przez to przeszedlem.