Co najmniej 2664 zgonów po szczepieniu na covid

Opublikowano: 13.04.2021 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 11996

Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na wniosek Stowarzyszenia „Stop NOP” udzieliło informacji, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa wykazano u 37 833 zaszczepionych osób, a 1670 z nich zmarło. Natomiast w ciągu 14 dni od szczepienia zmarły 994 zaszczepione osoby.

Pytania: „Ile osób z pozytywnym testem na covid było zaszczepionych jedna dawką szczepionki na covid?” i „Ile osób z pozytywnym testem na covid było zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na covid?”

Odpowiedź: „Uprzejmie informuję, że pozytywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykazano u następującej liczby osób: 33 215 osób po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki; 4668 osób po przyjęciu dwóch dawek szczepionki”.

Pytania: „Ile osób hospitalizowanych z powodu covid było zaszczepionych jedną dawka szczepionki na covid?” i „Ile osób hospitalizowanych z powodu covid było zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki na covid?”

Odpowiedź: „Uprzejmie informuję, że dane leżące w kręgu Pani zainteresowania gromadzone są w Krajowym Rejestrze Pacjentów z COVID-19 utworzonym na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 kwietnia 2020 roku w sprawie Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 625 z póżn. zm.), który jest rejestrem medycznym. Zgodnie z art. 5 ust. 3a ustawy z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. 2011 nr 113 poz. 657 z pózn. zm.) dane zawarte w rejestrach medycznych nie podlegają udostępnianiu na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1429 oraz z 2020 r. poz. 695)”.

Pytania: „Ile osób zmarłych z powodu covid było zaszczepionych jedna dawka szczepionki przeciw covid?” i „Ile osób zmarłych z powodu covid było zaszczepionych dwoma dawkami szczepionki przeciw covid?”

Odpowiedź: „Liczba osób, która zmarła w wyniku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 po szczepieniu: 1399 osób po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki; 271 osób po przyjęciu dwóch dawek szczepionki”.

Pytania: „Ile osób zmarło w Polsce do 4 tygodni po przyjęciu pierwszej dawki szczepionki na covid?” i „Ile osób zmarło w Polsce do 4 tygodni po przyjęciu drugiej dawki szczepionki na covid?”

Odpowiedź: „Informuję, iż nie dysponujemy danymi umożliwiającymi udzielenie odpowiedzi na pytani 7 i 8, natomiast stosując podział 14 dni, liczba osób zmarłych, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 do 14 dni: 822 osób zmarłych, u których potwierdzono zakażenie do 14 dni po pierwszej dawce szczepionki; 172 osób zmarłych, u których potwierdzono zakażenie do 14 dni po drugiej dawce szczepionki”.

Odpowiedzi z upoważnienia ministra zdrowia udzielił naczelnik Bartosz Stawowski.

Oprócz tego Stowarzyszenie „StopNOP” rok temu wysłało do Ministerstwa Zdrowia wniosek z listą kilkudziesięciu pytań dotyczących podstaw wprowadzenia lockdownu. Odpowiedzi na część z nich uzyskało dopiero po wyroku sądu. Ministerstwo chciało uniknąć odpowiedzi na najtrudniejsze z nich.

Organizacja zapytała m.in.: „Jakie są szacowane przez Ministra Zdrowia koszty problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz sparaliżowaniem systemu ochrony zdrowia? Ile osób już straciło i może wkrótce w związku z tym stracić zdrowie i życie?”.

Ministerstwo odpowiedziało rok później, 1 kwietnia 2021 r.: „W związku z powyższym pytaniem, MZ został zobligowany do udzielenia odpowiedzi z wyłączeniem żądania podania potencjalnej liczby zgonów. Wyjaśnić należy, iż MZ nie posiada szacunków w zakresie „kosztów problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz sparaliżowaniem systemu ochrony zdrowia” podlegających udostępnieniu w trybie i na zasadach ustawy o dostępie do informacji publicznej. Jednocześnie odnosząc się do drugiej części pytania tj.: ile osób już straciło zdrowie i życie wyjaśnić należy, iż Ministerstwo Zdrowia nie posiada przedmiotowych informacji. Celem uszczegółowienia podkreślić również należy, iż MZ nie prowadzi statystyki w zakresie utraty zdrowia i życia „wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz sparaliżowaniem systemu ochrony zdrowia”.

Oznacza to, że ministerstwo zdrowia działa po omacku i podejmuje decyzje nie posiadając kluczowych informacji statystycznych.

Źródło: StopNOP.com.pl [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

Komentarz „Wolnych Mediów”

Niepokojące są nie tylko duże liczby zgonów po szczepieniach na covid, ale również fakt, że ministerstwo dysponuje tylko informacjami o zgonach do 2 tygodni od szczepienia. Tymczasem poszczepienne skutki uboczne, w tym zgony, mogą występować po 14 dniach. Czyżby statystyki z premedytacją były zaniżane a ofiar śmiertelnych preparatów na covid jest o wiele więcej?


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Cosmo 13.04.2021 09:47

    Niestety ale wszelkie “dobroczynne” skutki szczepień będą widoczne dopiero po miesiącach i latach a to będzie “widoczne” jedynie w statystykach, gdzie będzie się porównywać zapadalność na dane schorzenie wśród zaszczepionych i niezaszczepionych a wtedy to już nikt, nic nikomu nie udowodni. Sytuacja będzie wyglądać identycznie jak w przypadku szczepionki przeciw wirusowi HPV firmy Gardasil.

  2. Piron 13.04.2021 10:48

    “Fajnie się ktoś bawi, to na pewno” (Punkt Zero, patrząc na rosnący opór społeczny to może ten “groteskowy teatr” jest jednak bardziej formą rozpaczy niż zabawy?), moim zdaniem już się długo nie pobawi, ponieważ w tym świecie każda akcja pociąga za sobą reakcję, (pero perooo, bilans musi wyjść na zero 😀 ) więc wystarczy garstka zagorzałych przeciwników “jedynej i słusznej idei”, (NWO) a cała zabawa skończy się dla makabrycznego żartownisia tragicznie.

  3. Admin WM 13.04.2021 10:58

    Uzupełniłem newsa – ministerstwo zdrowia nie prowadzi statystyk negatywnych skutków zdrowotnych noszenia maseczek i lockdownów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.