Co drugi Polak ma dość obostrzeń

Opublikowano: 27.04.2021 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1525

Prawie połowa Polaków ciężko znosi pandemię i wprowadzone restrykcje – wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Kantar Public, którego wyniki przytacza Polsat News.

Aż 46 proc. badanych twierdzi, że ciężko znosi pandemię, obostrzenia i kolejne lockdowny i ma już tego dość. Są to głównie kobiety (48 proc.), badani w wieku 35-44 lat (53 proc.), zamieszkujący miasta powyżej 500 tys. mieszkańców (54 proc.), niezainteresowani polityką (57 proc.) oraz wyborcy Ruchu Polska 2050 (55 proc.).

Dla 42 proc. ankietowanych ten okres pandemii również jest trudny, ale dają sobie radę. Wśród nich przeważają osoby w wieku 65 i więcej lat (54 proc.), zainteresowani polityką (46 proc.; „bardzo zainteresowani” – 47 proc.) oraz wyborcy Koalicji Polskiej (57 proc.).

11 proc. zdążyło przyzwyczaić się do otaczającej rzeczywistości, oceniło swoje samopoczucie jako dobre. Są to głównie mężczyźni (14 proc.), zamieszkujący miasta 20-100 tys. mieszkańców (14 proc.) oraz zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości (15 proc.).

Odpowiedzi nie udzieliło 1 proc. ankietowanych.

Sondaż został przeprowadzony w dniach 9-14 kwietnia metodą CAPI (wywiad bezpośredni z udziałem ankietera) na reprezentatywnej, ogólnopolskiej próbie liczącej 1 006 osób w wieku 18 i więcej lat.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. Husar 27.04.2021 14:58

  Medio -pandemia ludziom robi sieczke w głowie. A to oznacza, że poziom naszego zdegradowania sprowadza nas na równi z bezmyślnym zwierzęciem I tak nas traktują. Ludzie zamiast stawać się mądrzejsi, inteligentniejsi, uduchowienie to staja się zidiociałymi, gamoniami bez rozumu krzty wartości duchowych. Czas końca wolnego człowieka.

 2. donkey 27.04.2021 20:43

  Niestety większość kupiła tą bajkę.
  Nie twierdze, że wirusa nie ma. Nie twierdzę, że jest nie groźny. Bo może być… ale nie dla wszystkich.
  Był u mnie w domu. Na 4 osoby: 34, 50, 55, 85 lat zaraziła się tylko osoba lat 50 (przechorowała lekko), która pomimo covida pomagała nam przenosić tam i z powrotem seniorkę po udarze. Więc bliższego kontaktu nie dało się mieć.
  Osoba która do nas świrusa przyniosła sama przechorowała to w 2 tygodnie tak jak 2 pozostałych domowników.
  Nikt nie umarł. Nikt nie ma też jawnych skutków ubocznych.
  Taki przebieg choroby ostatnio zniknął z mediów. Nikt już nie mówi że dla większości covid nie groźny. Codziennie tylko zgony i infekcje, budowanie strachu na całego.
  Zdaje sobie sprawę że są też osoby które koronawirus potrafi zdmuchnąć i trzeba je otoczyć opieką, ale dajmy reszcie żyć normalnie!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.