Co czwarty europoseł był zamieszany w skandale lub łamanie prawa

Opublikowano: 05.02.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1603

Badanie przeprowadzone przez konsorcjum 24 europejskich organizacji informacyjnych, w tym „Le Monde”, we współpracy z platformą dziennikarstwa śledczego „Follow The Money”, ujawnia, że prawie jedna czwarta z 704 aktualnych posłów do Parlamentu Europejskiego była zamieszana w naruszenie prawa lub naruszenie reguł.

W 253 potwierdzonych przypadkach zaangażowanych było 163 posłów, z większością incydentów miało miejsce w trakcie obecnej kadencji parlamentarnej (2019–2024).

Sprawy te obejmują różnorodne przewinienia, od kradzieży telefonów komórkowych po defraudację funduszy UE i spiski związane nawet z morderstwem.

Dziennikarze z całej Europu, z ponad 20 krajów, wraz z „Follow the Money” przeprowadzili analizę doniesień medialnych z ostatnich dziesięcioleci, weryfikując uczciwość europarlamentarzystów. Natchnieniem była afera Qatargate, która dotyczyła przekupstwa, natomiast wynik analizy wykazał, że nie był to odosobniony przypadek. Raport podkreśla brak regulacji i bezkarność.

Na podstawie: FTM.eu, LeMonde.fr
Źródło: DoPrawdy.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.