Cleveland Indians zmienili nazwę, bo była „rasistowska”

Opublikowano: 24.07.2021 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1122

Amerykański zespół baseballowy Cleveland Indians od przyszłego roku będzie nosił nazwę Cleveland Guardians. Klub postanowił dokonać zmian, aby w ten sposób uniknąć kolejnych oskarżeń o „rasizm”. Dotychczasowa nazwa wzbudziła szczególne kontrowersje przed rokiem, gdy w Stanach Zjednoczonych szalały protesty po śmierci czarnoskórego przestępcy George’a Floyda.

Drużyna Cleveland Indians istnieje od 1901 roku, natomiast od od 1915 roku funkcjonuje pod swoją obecną nazwą. Od dłuższego czasu była ona przedmiotem krytyki ze strony części Amerykanów, dlatego już w 2019 roku klub zdecydował się na wycofanie części swoich gadżetów oraz swojej maskotki. Przedstawiały one bowiem często karykaturalną postać Indianina.

Protesty po śmierci Floyd’a ponownie nagłośniły „problem” związany z rzekomą obrazą rdzennych Amerykanów przez nazwę klubu. Początkowo władze Cleveland Indians wydawały się odrzucać pomysł jakichkolwiek zmian, ale ostatecznie uległy pod koniec ubiegłego roku. Ogłoszono wówczas, że wybrana zostanie zupełnie nowa nazwa drużyny.

Ostatecznie klub z Cleveland od zakończenia bieżącego sezonu ligi baseballowej będzie nazywał się „Guardians”, czyli „Strażnicy”. Do podobnej zmiany doszło już wcześniej w Waszyngtonie. Tamtejszy zespół futbolu amerykańskiego zrezygnował z nazwy „Redskins” na rzecz „Washington Football Team”.

Na podstawie: NPR.org, News5Cleveland.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.