Postrzelonej ciężarnej grozi więzienie za poronienie

Opublikowano: 28.06.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 673

27-letnia Marshae Jones została w środę oskarżona przez ławę przysięgłych sądu miasta Birmingham o zastrzelenie jej płodu, co w południowym stanie jest tożsame z zabójstwem, chociaż, z ustaleń policji wynika, że za spust pociągnęła inna kobieta, podczas kłótni.

Marshae, mieszkanka Birmingham była w piątym miesiącu ciąży, kiedy 4 grudnia, kiedy doszło do awantury z użyciem broni palnej, podczas której 23-letnia Ebony Jemison strzeliła jej w brzuch. Z legalnej broni oczywiście, bo w Alabamie do zakupu broni wystarczy jej rejestracja, a karabiny czy pistolety posiada aż 60 proc. ludności.

W wyniku postrzału doszło do poronienia. Życie kobiety udało się uratować, jednak w wyniku śledztwa ustalono, że to Marshae była inicjatorką kłótni, a Ebony działała w samoobronie, co skłoniło prokuraturę do postawienia zarzutu zabójstwa płodu, co w Alabamie, po zaostrzeniu przepisów antyaborcyjnych w maju 2019 roku jest zagrożone karą 99 lat więzienia.

– To matka dziecka zainicjowała i kontynuowała walkę, która doprowadziła do śmierci jej nienarodzonego dziecka – powiedział Porucznik Danny Reid z miejscowej policji. – Nie traćmy z oczu tego, że nienarodzone dziecko jest tutaj ofiarą – dodał funkcjonariusz. Kobieta, która wystrzeliła, zdaniem policjanta „nie miała wyboru, została zmuszona do walki, w której musiała się bronić”.

Przepisy antyaborcyjne w Alabamie są najbardziej rygorystyczne w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, na którym etapie ciąży byłaby dokonana aborcja, jest uznawana za zabójstwo i zagrożona karą faktycznego dożywocia. Przerywać ciąży nie można nawet w przypadku gwałtu czy kazirodztwa. Ponadto, umieralność noworodków w Alabamie jest niemal dwukrotnie wyższa od średniej krajowej; stan nie prowadzi statystyk zgonów kobiet na oddziałach położniczych, ciężarne kobiety nie mają prawa do opieki prenatalnej; Alabama nie uznaje też prawa matki i dziecka do opieki medycznej, szczególnie w zakresie zdrowia psychicznego.

Autorstwo: PN
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.