Cieszę się, że się nie zaszczepiłem

Opublikowano: 17.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1317

Lider Partii Ludowej Kanady (PPC) Maxime Bernier ogłosił w weekend, że jest szczęśliwy, iż podjął „racjonalną” decyzję, by nie zaszczepić się przeciw COVID-19.

„Pomimo całej presji, przymusu i prześladowań ze strony autorytarnych rządów, dobrowolnie podjęłam racjonalną decyzję, by nie otrzymać „szczepionki”. To moje ciało” – napisał w niedzielę Bernier. „Wciąż żyję i jestem w świetnej formie!”

Od ponad roku Bernier wypowiada się przeciwko zarówno zasadom blokady antycovidowej, jak i nakazom nałożonym przez kanadyjskie rządy prowincji i federalny. Przez ostatnie dwa tygodnie podróżował po kanadyjskich prowincjach, aby promować swoją PPC jako alternatywę dla wyborców. Bernier stwierdził, że podróż do wschodniej Kanady musiał odbyć samochodem, ponieważ nie został zaszczepiony i był to jedyny sposób, w jaki mógł tam dotrzeć.

Rząd kanadyjskiego premiera Justina Trudeau ustanowił nakaz, który zakazuje tym, którzy zdecydowali się nie otrzymać szczepionek przeciw COVID-19, podróżowania drogą powietrzną, kolejową lub morską. Egzekwowanie tej zasady jest obowiązkiem linii lotniczych, z których niektóre oferują ścieżki zwolnień medycznych i religijnych.

W jesiennych wyborach federalnych Bernier prowadził kampanię na rzecz wolności, walcząc przeciwko paszportom szczepionkowym, nakazom i maskom, a także nadużyciom rządu. Był jedynym liderem partii, który to robił. PPC nie zdobyła żadnych mandatów, ale zdołała zebrać 5 proc. głosów

Na początku roku Bernier z pomocą Centrum Sprawiedliwości na rzecz Wolności Konstytucyjnych (JCCF) wniósł skargę przeciwko nakazom Trudeau dotyczącym nakazu szczepienia podróżnych.

„Nie tylko, że nie mogę swobodnie podróżować po kraju i wykonywać swojej pracy jako przywódca partii federalnej, ale miliony Kanadyjczyków z różnych środowisk nie mają szan na normalne życie. To wyraźne pogwałcenie naszych podstawowych praw do mobilności i mam nadzieję, że sąd je zniesie” – powiedział Bernier w związku z procesem

W zeszłym tygodniu JCCF ogłosiło, że kanadyjski sąd federalny wyznaczył datę rozprawy na 19 września.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: LifeSiteNews.com
Źródło: Goniec.net

25

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.