Ciepło, cieplej, gorąco… w polityce

Opublikowano: 03.04.2023 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2024

„Dotychczasowa skrajna służalczość Niemiec wobec USA odbiega od przyjaźni i partnerstwa w sprawach polityki zagranicznej opartej na wojnie, łamaniu traktatów międzynarodowych, popieraniu zamachów stanu. Dlatego, po 78 latach mówimy żołnierzom amerykańskim – wracajcie do domu razem ze swoim arsenałem nuklearnym. Żołnierze amerykańscy w bazach zachowują się jak na terenach eksterytorialnych, gdzie nie obowiązuje konstytucja” – powiedziała Sevim Dagdelen w Bundestagu.

„Na obszarze Niemiec prowadzona jest działalność wspierająca amerykańskie wojny, wykorzystywanie śmiercionośnych dronów, tortur, lotów z naruszeniem prawa międzynarodowego. Ponadto, konferencje organizowane w niemieckiej bazie Ramstein odbywają się w sposób, jakby Niemcy znajdowały się nadal w strefie okupacyjnej. Był czas kiedy Bundestag miał więcej odwagi. Pamiętam decyzję z 2010 roku o wycofaniu się z broni nuklearnej, co było inicjatywą ministra Westerwelle z FDP. Niestety, nie wprowadzono jej do dnia dzisiejszego. Upłynęło wiele czasu, a nasze stanowisko jest niezmienne. Dlatego amerykańska broń nuklearna musi wyjechać. Federalny rząd Niemiec pozwala się wepchnąć wprost na linię frontu amerykańskiego, wysyłając czołgi Leopard. Dodatkowo rząd odmawia zasadności powołania komisji śledczej do zbadania okoliczności aktu terrorystycznego na gazociągi Nordstream. Powiedzmy wprost: terroru między przyjaciółmi tolerować nie można. Amerykańska administracja sprawia wrażenie, że nie szuka sojuszników, ale wasali. Z tego powodu coraz mniej państw jest w stanie to akceptować. I to jest dobra wiadomość” – kontynuowała swą wypowiedź niemiecka posłanka.

Wśród państw Europy Niemcy utrzymują największą grupę amerykańskich wojskowych (35 000 – dane z 2022 r.). Na drugim miejscu są Włochy z 12-tysięcznym personelem wojskowym. W Polsce obce wojska coraz mocniej zakorzeniają swoją obecność. Oficjalna liczba podana przez Pentagon to 10 000 żołnierzy w Polsce, a 100 000 w całej Europie. Niechciani w Niemczech, przepchnięc, ku radości rządzących w Polsce pod pretekstem budowania flanki wschodniej, zakładają garnizony jak ten w okolicach Poznania z nazwą USAG in Poland – amerykańska akademia garnizonowa w Polsce szkoląca czołgistów. Komunikuje o tym strona rządowa MON.

Jak inwestycję w ten rodzaj sił pogodzić z ulubionym wykorzystaniem sił powietrznych przez Amerykanów?

Po ostro skrytykowanej wypowiedzi Viktora Orbana, z której wynika, że Unia Europejska przygotowuje kontyngent „sił pokojowych”, które miałyby strzec porządku na Ukrainie, Dmitrij Miedwiediew – wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji zapowiedział, że dokonanie tego kroku bez zgody Rosji spowoduje potraktowanie tychże sił z całą bezwzględnością jako celu do zniszczenia. Miedwiediew zaznaczył, że wprowadzenie europejskich oddziałów na Ukrainę doprowadzi aktualną sytuację do punktu krytycznego, od którego nie będzie odwrotu, a stanie się on początkiem III wojny światowej. Podobne stanowisko zajął rzecznik Kremla Dymitrij Pieskow: „Oddziały UE na Ukrainie wprowadzą niezwykle niebezpieczną sytuację”.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2], Gov.pl
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 04.04.2023 07:46

    Najwyższy czas opuścić UE, i pozbyć się wojsk USA / NATO z Polski . Do rozpętania wojny wystarczy jeden głupi . Do zakończenia wojny , i utrzymania pokoju potrzeba wielu mądrzejszych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.