Ciemności spowiją Francję

Opublikowano: 16.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1325

Prezydent Francji Emmanuel Macron tak skutecznie sparaliżował sektor energetyczny Francji, że kraj będzie musiał racjonować energię elektryczną i na wiele miesięcy wyłączać latarnie uliczne.

Macron zaapelował jednocześnie do sektora publicznego i prywatnego o zaangażowanie się w „energetyczny rozsądek” i zmniejszenie poboru mocy, dodając, że spodziewa się całkowitego odcięcia gazu z Rosji.

„Stworzymy program i postaramy się wieczorami mniej używać oświetlenia” – powiedział Macron. „Musimy przygotować się na scenariusz, w którym będziemy musieli całkowicie zrezygnować z rosyjskiego gazu”.

Na domiar złego w kwietniu połowa (28 z 56) francuskich reaktorów jądrowych została wyłączona, rzekomo z powodu konserwacji i innych wad, w tym korozji.

Reaktory wytwarzają około 70% energii we Francji i trwałe wyłączenie połowy reaktorów spowodowało zagrożenie stabilności energetycznej, a prezydent ostrzega obywateli, że będzie ciężko. „Wszyscy musimy przygotować się na to, że wojna będzie trwała długo. Lato i początek jesieni będą prawdopodobnie bardzo trudne” – powiedział Macron.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

15

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 16.07.2022 20:24

    Francja to już ciemnota religijno-dyktatorska

  2. elroman 17.07.2022 03:15

    My mamy Dudę, oni Macrona,
    Trudno stwierdzić który ma lepiej poukładane pod sufitem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.