Ciemne sprawki USA

Opublikowano: 14.04.2014 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 633

Fikcyjne pandemie czy przepisy o przymusowym szczepieniu to przygotowanie do sterylizacji płciowej „zbędnej” ludności Ziemi.

W 1989 roku odtajniono Memorandum-200, stworzone w 1974 roku przez doradcę ds. bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych Henry’ego Kissingera na temat wzrostu ludności na świecie oraz jego skutków dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych i ich interesów za granicą. Proponując środki w zakresie znacznej redukcji liczby ludności Kissinger pisał:

Świat coraz bardziej uzależniony jest od dostaw minerałów z państw rozwijających się i jeśli szybki przyrost ludności narusza perspektywy ich rozwoju ekonomicznego i postępu społecznego, to pojawiająca się niestabilność może poderwać warunki rozszerzonej produkcji i nieprzerwanego potoku takich zasobów.

Aby maksymalnie przyspieszyć ruch ku stabilności populacyjnej, proponowano zwrócić uwagę na trzynaście państw rozwijających się z najbogatszych w surowce obszarów planety: Indie, Bangladesz, Pakistan, Nigerię, Meksyk, Indonezję, Brazylię, Filipiny, Tajlandię, Egipt, Turcję, Etiopię i Kolumbię. Memorandum-200 proponowało znaczną redukcję liczby ludności tych państw, co pozwoliłoby USA eksploatować ich zasoby naturalne.

Tajny plan Kissingera był natychmiast wcielony w życie. Sterylizacja była najpopularniejszym środkiem antykoncepcji w Ameryce Łacińskiej w latach 1980. i 1990. Na początku lat 1990. brazylijskie Ministerstwo Zdrowia zaczęło badać doniesienia o masowej sterylizacji brazylijskich kobiet. Okazało się, że około 44% wszystkich brazylijskich kobiet w wieku od 14 do 55 lat było sterylizowanych. Sterylizacja prowadzona była przez różne organizacje i agencje, tylko niektóre z nich były brazylijskie. Międzynarodowa Federacja Planowania Rodziny, amerykański Pathfinder Fund, Stowarzyszenie Dobrowolnej Antykoncepcji Chirurgicznej – wszystkie one działały pod egidą amerykańskiej Międzynarodowej Agencji Rozwoju Państwowego Departamentu USA (USAID). W 1989 roku brazylijski rząd, początkowo będący zwolennikiem tego programu, umotywowanego walką z biedą, oświadczył USAID, że programy sterylizacji stały się „nadmiernymi i niepotrzebnymi”. Zgodnie z niektórymi informacjami, w ich ramach wysterylizowano prawie 90% wszystkich brazylijskich kobiet z afrykańskimi korzeniami.

Według danych komisji rządowej ds praw człowieka Peru od 1995 do 2000 roku masowa sterylizacja była stosowana w najbiedniejszych rejonach państwa, a motywem znów była walka z nędzą. W ciągu kilku lat wysterylizowano ponad 300 tysięcy kobiet i około 24 tysiące mężczyzn. Sterylizację propagowano z pomocą flyerów, plakatów i ogłoszeń radiowych, w których Peruwiankom obiecywano „szczęście i dobrobyt”. Polityka masowej sterylizacji doprowadziła do tego, że w niektórych częśćiach Peru nastąpił kryzys demograficzny, a w jego następstwie spadek gospodarczy. Według danych obrońców praw człowieka, w latach 1990. zeszłego wieku setki kobiet i mężczyzn z biednych warstw było sterylizowanych przymusowo. Początkowo kompania ds masowej sterylizacji w Peru szczodrze finansowana była przez Amerykanów (USAID), jednak po pojawieniu się w 1998 roku w amerykańskich gazetach materiałów o przymusowej sterylizacji w Peru jej finansowanie z państwowych fundacji Stanów Zjednoczonych zostało przerwane.

W 2011 roku w Ruandzie zaczęła się masowa sterylizacja, która objęła 700 tysięcy mężczyzn. Program był zaplanowany na 3 lata i finansowany przez USAID. Kampania była dobrowolna, jednak „za każdym razem, kiedy kampania dotycząca sterylizacji przeprowadzana jest na szeroką skalę, to prowadzi ona nieuchronnie do przymusu”, zauważył prezydent amerykańskiego Instytutu Badania Ludności Steven Mosher. Uważa on, że „skutki dla życia rodzin i dla rozwoju gospodarki Ruandy będą odczuwalne” i to „najlepszy sposób” zapobieganiu AIDS. Zapomniał on przy tym, że prawo Stanów Zjednoczonych zakazuje finansowania przymusowych aborcji i sterylizacji.

To zaledwie kilka przykładów tego, co dzieje się z ludnością różnych państw świata. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że we wszystkich epokach w walce o zasoby wszystkie środki uznawano za dopuszczalne, szczególnie jeśli szybki wzrost liczby ludności, jak uważa pan Kissinger, narusza perspektywy rozwoju ekonomicznego rozwiniętych państw. Należy jednak pamiętać, że przymusowa sterylizacja, jeśli jest stosowana szeroko i systematycznie, stanowi zbrodnię przeciwko ludzkości. Obejmuje ją jurysdykcja Trybunału Międzynarodowego.

Autor: Milena Cmilanić
Źródło: Głos Rosji


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. luzak1977 14.04.2014 15:50

  Przychodzi tylko na myśl jedno pytanie: kto im dał prawo do decydowania o ludziach i zasobach na tej planecie?

 2. Jedr02 14.04.2014 18:47

  Sami sobie je uzurpują.

 3. miarara 14.04.2014 19:16

  Rządzą to decydują,proste.

 4. danush 15.04.2014 01:34

  @free_man
  Ja również nie mam dzisiaj weny,aby udowodnić,że planeta Ziemia jest w stanie wyżywić wszystkie swoje dzieci ,jeżeli nie będą przeszkadzać wszystkie chciwe korporacje ,które niszczą zasoby pitnej wody,doprowadzają swoimi eksperymentami chociażby z GMO do upadku rolnictwa w wielu biednych (i nie tylko) krajach oraz…(tu jest materiał na artykuł).
  Prawdę mówiąc popieram Ciebie w tej konkluzji,że trzeba zatrzymać tę bezsensowną prokreację.Bezsensowną prokreację zacząłbym od przymusowej sterylizacji wszystkich polityków ubabranych w przekupstwa -począwszy od handlu bronią a skończywszy na zatrutej żywności,wszystkich przedstawicieli przemysłu farmaceutycznego,medycznego,fanatyków religijnych i…..(tu też jest materiał na artykuł).Nie chcę także zapomnieć o sterylizacji wszystkich decydentów w dziedzinie inżynierii genetycznej,którzy posiadaną wiedzą mogą przyczynić się do zlikwidowania suszy i głodu na całej planecie a jak dotychczas ich działania sprowadzają się do wywoływania klęsk żywiołowych .
  Widzisz free_man,następny artykuł pewnie miałby tytuł “Kim są głupi ludzie i czego nie rozumieją? ”
  Zapomniałem dodać,że w celu zatrzymania prokreacji należałoby wszystkich decydentów i ich rodziny przymusowo zaszczepić szczepionkami,które tak bardzo propagują.

 5. jeszcze 15.04.2014 07:47

  @danush
  Pięknie to napisałeś 🙂
  Poprawiłeś mi humor z rana.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.