Ciemna strona “Wikipedii” – 1

Opublikowano: 15.08.2018 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Ciemna strona “Wikipedii” – 1

Liczba wyświetleń: 984

“Wikipedia” to dzisiaj największe, darmowe źródło wiedzy dla praktycznie wszystkich ludzi świata. Pewne wschodnie przysłowie mówi: “Za darmo jest tylko ser w pułapce na myszy”.

Myślisz, że “Wikipedia” utrzymuje się z datków przeciętnych użytkowników sieci? Jesteś w błędzie. Otrzymuje wielomilionowe dotacje od wielkich firm i organizacji, a wśród jej wpisów są notki tworzone m.in. na zlecenie korporacji przez tzw. płatnych wikipedystów-rezydentów, którzy tworzą treści zgodne z ich oczekiwaniami, oraz płatnych wikipedystów-administratorów do manipulowania treściami poprzez edytowanie treściami tak, by spełniały oczekiwania sponsorów. Wielu zwykłych niepłatnych wikipedystów-wolontariuszy nie zdaje sobie z tego sprawy.

Przykładem jest m.in. stworzenie czarnej listy stron, do których treści nie wolno w “Wikipedii” linkować (jest na niej np. portal WolneMedia.net – sprawdźcie sami próbując dodać nasz link), oraz notki o produktach medycznych do złudzenia przypominających ulotki promocyjne producentów (np. w notce o szczepionce MMR nie można dodać linku do pliku PDF z wyrokiem włoskiego sądu dowodzącego, że szczepionka ta wywołała autyzm).


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.