Ciastka z marihuaną na przekąskę dla 12-latka

Opublikowano: 24.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 844

Policja z regionu Durham prowadzi akcję edukacyjną wśród rodziców po tym, jak uczniowie podstawówki w Oshawie dwa razy przynieśli do szkoły przekąski z marihuaną.

14 maja uczeń klasy szóstej przyniósł upieczone przez rodzica ciasteczka z marihuaną, którymi poczęstował troje kolegów w wieku 11 i 12 lat. Dzieci mówił, że po zjedzeniu ich były oszołomione i odczuwały euforię. Policjanci stwierdzili, że rodzic przygotował ciasteczka dla swojego partnera, który ma pozwolenie na zażywanie marihuany w celach medycznych. W plecaku dziecka znalazły się przypadkowo. W sprawę zaangażowano towarzystwo opieki nad dziećmi.

Tydzień wcześniej czworo uczniów klas 7 i 8 (w wieku 12 i 13 lat) zjadło z kolei żelki z marihuaną. Przyniósł je jeden z nich. Żelki nie zostały przygotowane w domu i policji nie udało się określić, jak uczeń wszedł w ich posiadanie.

Kuratorium oświaty z regionu Durham stwierdziło, że incydenty są „odosobnione”. Używanie narkotyków przez uczniów traktowane jest bardzo poważnie, jeśli zachodzi taka potrzeba stosowane są kary dyscyplinarne, a także interweniuje policja.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.