Ciastka z marihuaną na przekąskę dla 12-latka

Opublikowano: 24.05.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 17

Policja z regionu Durham prowadzi akcję edukacyjną wśród rodziców po tym, jak uczniowie podstawówki w Oshawie dwa razy przynieśli do szkoły przekąski z marihuaną.

14 maja uczeń klasy szóstej przyniósł upieczone przez rodzica ciasteczka z marihuaną, którymi poczęstował troje kolegów w wieku 11 i 12 lat. Dzieci mówił, że po zjedzeniu ich były oszołomione i odczuwały euforię. Policjanci stwierdzili, że rodzic przygotował ciasteczka dla swojego partnera, który ma pozwolenie na zażywanie marihuany w celach medycznych. W plecaku dziecka znalazły się przypadkowo. W sprawę zaangażowano towarzystwo opieki nad dziećmi.

Tydzień wcześniej czworo uczniów klas 7 i 8 (w wieku 12 i 13 lat) zjadło z kolei żelki z marihuaną. Przyniósł je jeden z nich. Żelki nie zostały przygotowane w domu i policji nie udało się określić, jak uczeń wszedł w ich posiadanie.

Kuratorium oświaty z regionu Durham stwierdziło, że incydenty są „odosobnione”. Używanie narkotyków przez uczniów traktowane jest bardzo poważnie, jeśli zachodzi taka potrzeba stosowane są kary dyscyplinarne, a także interweniuje policja.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska-Augustyniak
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o