Ciąg dalszy Maćka z Torunia

Opublikowano: 10.10.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 676

Wczoraj przed Sądem Rejonowym w Toruniu (3 wydział rodzinny), odbyła się druga rozprawa Maćka z Torunia, oskarżonego przez dyrekcję szkoły podstawowej nr 10 w Toruniu (do której uczęszcza) i Kuratorium Oświaty, o… propagowanie nacjonalizmu, a jego rodzice o wychowanie dziecka w duchu prawdy historycznej i patriotyzmu, jakkolwiek kuriozalnie to nie brzmi.

Przypomnijmy czym to niby tak straszliwie zawinił 10-cioletni Maciek, któremu postawiono takie zarzuty, a jego rodzicom zagrożono nałożeniem kuratora i ograniczeniem praw rodzicielskich.

Otóż zwrócił uwagę ukraińskiemu koledze, że nie powinien wychwalać Stepana Bandery. Konflikt eskalował do takiego stopnia, że między chłopcami doszło do poważnej bójki poza terenem szkoły. Placówka ta, która wcześniej wyraźnie brała stronę Ukraińca, w marcu 2019 r. zwróciła się do sądu o wyciągniecie konsekwencji prawnych w stosunku do polskiego ucznia i jego rodziców, a nie do ukraińskiego sprawcy antypolskich wystąpień.

Na wczorajszej rozprawie sąd przesłuchał świadków tych wydarzeń, choć nie wszystkich, bo rodzice ukraińskiego ucznia, wraz z nim już w czasie wakacji opuścili nagle Polskę bez powiadomienia o tym fakcie prokuratury prowadzącej sprawę, sądu i szkoły do której uczęszczał ich syn. Jednocześnie sąd na dzisiejszej rozprawie oddalił, jako całkowicie bezzasadne żądania Kuratorium Oświaty, skierowania Maćka i jego rodziców na badania OZSS, które miały być pretekstem do ograniczenia ich praw rodzicielskich. Jednocześnie sąd przeprosił rodziców Maćka, za to, że wysunięto pod ich adresem żądanie przeprowadzenie tego rodzaju badania.

Kolejna rozprawa, miejmy nadzieję, że już ostatnia, odbędzie się 20 listopada 2019 r.

Tata Maćka wyraził podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w sprawę Maćka, przesyłając na adres Fundacji Ordo Iuris kartki pocztowe ze wsparciem dla jego syna, które w tych miesiącach były dla niego ogromnym wsparciem. Pomogły Maćkowi i jego rodzicom zachować siłę w tych jakże trudnych dla nich dniach. Akcja z kartkami będzie kontynuowana aż do ostatniego dnia procesu.

Autorstwo: Jacek Boki
Źródło: NEon24.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Dandi1981 10.10.2019 13:57

    I dlatego sedziowie wybieraja sedziow.
    Juz po 1 rozprawie chlopiec powinnien byc zrehabilitowany, a derekcja szkoly powinna stanac przed sadem.
    A tu 2 ,3 sprawa przy 25 dojda do tego co sie stalo a pozniej czlowiek sie dziwi ze jego sprawa ciagnie sie latami.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.