CIA ujawnia dokumenty o UFO

Opublikowano: 30.01.2016 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 644

CIA udostępniło dokumenty dotyczące UFO, gromadzone w czasie zimnej wojny. Teraz każdy, na własną rękę, może zagłębić się w „archiwum X”.

CIA opublikowało na swojej stronie internetowej setki dokumentów dotyczących UFO, spisywanych od lat 40. do wczesnych lat 90. Wyróżniono też 10 szczególnie ciekawych przypadków. 5 z nich przedstawia raporty dotyczące tajemniczych zjawisk, np. latających spodków. Druga połowa przeznaczona jest dla sceptyków. W zbiorze tym zawarto dokumenty prezentujące naukowe wyjaśnienie niektórych teorii o obiektach z kosmosu.

Na stronie napisano: “sądzimy, że wśród dokumentów znajdują się takie, które chętnie wykorzystałby agent Fox Mulder, by przekonać innych o istnieniu życia pozaziemskiego. Z kolei drugi zbiór dostarczyłby sceptycznej agentce Scully racjonalnych wyjaśnień na zjawiska określane jako UFO.”

Internauci dostali więc do rąk nietypowe źródło historyczne. Każdy może zajrzeć do 10 wyszczególnionych raportów. Na bardziej dociekliwych czekają wszystkie dokumenty, zarchiwizowane w elektronicznej wersji „archiwum X”.

Autorstwo: Antoni Olbrychski
Na podstawie: cia.gov, independent.co.uk
Źródło: Histmag.org
Licencja: CC BY-SA 3.0


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Prometeusz 30.01.2016 21:26

    Kto ufa CIA, ten sam sobie szkodzi…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.