CIA ujawnia dokumenty o UFO

Opublikowano: 30.01.2016 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

CIA udostępniło dokumenty dotyczące UFO, gromadzone w czasie zimnej wojny. Teraz każdy, na własną rękę, może zagłębić się w „archiwum X”.

CIA opublikowało na swojej stronie internetowej setki dokumentów dotyczących UFO, spisywanych od lat 40. do wczesnych lat 90. Wyróżniono też 10 szczególnie ciekawych przypadków. 5 z nich przedstawia raporty dotyczące tajemniczych zjawisk, np. latających spodków. Druga połowa przeznaczona jest dla sceptyków. W zbiorze tym zawarto dokumenty prezentujące naukowe wyjaśnienie niektórych teorii o obiektach z kosmosu.

Na stronie napisano: “sądzimy, że wśród dokumentów znajdują się takie, które chętnie wykorzystałby agent Fox Mulder, by przekonać innych o istnieniu życia pozaziemskiego. Z kolei drugi zbiór dostarczyłby sceptycznej agentce Scully racjonalnych wyjaśnień na zjawiska określane jako UFO.”

Internauci dostali więc do rąk nietypowe źródło historyczne. Każdy może zajrzeć do 10 wyszczególnionych raportów. Na bardziej dociekliwych czekają wszystkie dokumenty, zarchiwizowane w elektronicznej wersji „archiwum X”.

Autorstwo: Antoni Olbrychski
Na podstawie: cia.gov, independent.co.uk
Źródło: Histmag.org
Licencja: CC BY-SA 3.0

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Prometeusz
Użytkownik
Prometeusz

Kto ufa CIA, ten sam sobie szkodzi…