CIA narzeka na biometryczną identyfikację w Europie

Opublikowano: 26.12.2014 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 563

Powszechnie znane źródło demaskatorskie Wikileaks opublikowało dokumenty CIA, w których przytacza się zalecenia w sprawie obejścia biometrycznego skanowania na lotniskach krajów strefy Schengen, które znacznie skomplikowało życie amerykańskich szpiegów za granicą.

Według odtajnionych przez Wikileaks dokumentów, CIA jest skrajnie niezadowolone z perspektywy wprowadzenia obowiązkowego oddawania danych biometrycznych w celu identyfikacji osób, które wjeżdżają bez wizy do krajów strefy Schengen, to znaczy do Unii Europejskiej, na Islandię, do Norwegii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

„Komisja Europejska rozważa możliwość obowiązkowego wymogu od podróżnych wjeżdżających do strefy Schengen, oddawania danych biometrycznych w punkcie przekraczania granicy, co zwiększa zagrożenie ujawnienia tożsamości wszystkich podróżnych przybywających z USA” – mówi dokument zatytułowany “CIA Advice for US Government Operatives Infiltrating Schengen”.

Komisja Europejska w 2015 roku planuje uruchomienie nowego systemu kontroli granic w ramach którego wszyscy wjeżdżający, włącznie z osobami nieoficjalnymi, będą musieli oddawać na lotniskach cyfrowe odciski palców. W październiku 2014 r. odpowiednie urządzenie zostało zainstalowane na lotnisku w Zurichu, w jednym z największych miast szwajcarskich.

Projekt „ściśle spełnia aktualne wymogi Kodeksu Celnego strefy Schengen i jest opracowany tak, aby wypełnić przyszłe normy”. W ten sposób analogiczny system wkrótce będzie można spotkać w całej Unii Europejskiej, co poważnie niepokoi amerykański wywiad. Ciekawe, że w samych Stanach Zjednoczonych taki system działa już od dawna. Zgodnie z prawem, przy wjeździe do USA, wszyscy turyści bez wyjątku są zobowiązani do oddawania odcisków palców ze „względu na bezpieczeństwo narodowe”. W ten sposób szpiedzy CIA zderzyli się w Europie z tym samym systemem, dzięki któremu śledzili swoich zagranicznych kolegów.

Janice Kephart, doradczyni Komisji 9/11, powiedziała: „To zaprzecza polityce zapewnienia bezpieczeństwa granic międzynarodowych, które USA próbują prowadzić, chociażby werbalnie. To jest tak, jakbyśmy mówili: „wychodząc z naszych bardzo wąskich celów i bez brania pod uwagę opinii całego, pozostałego świata, my nie chcemy żeby w strefie Schengen zbierano dane biometryczne”. To skrajny egoizm”. Ponadto zauważyła ona, że pracownicy CIA już opracowali technologie obchodzenia identyfikacji biometrycznej na granicach innych państw. „Oni nie mają na co narzekać. To skomplikuje im pracę w strefie Schengen, ale oni już dają sobie radę z takimi właśnie problemami w innych krajach, dlatego, że oni, po prostu, mogą się dostosować” – dodała Kephart.

Co ciekawe, niezadowolenie CIA z powodu biometrycznego skanowania jest sprzeczne z międzynarodową polityką drugiej co do wielkości agencji zapewniającej bezpieczeństwo narodowe USA – Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego wielokrotnie oświadczali, że wspierają programy wprowadzania kontroli biometrycznej granic w całym świecie.

Trzeba zauważyć, że niedawno Rosja wprowadziła dla podróżnych analogiczną politykę oddawania danych biometrycznych z Unii Europejskiej. To przedsięwzięcie jest odpowiedzią na biometryczne dyrektywy Unii Europejskiej.

Tłumaczenie: RX
Źródła oryginalne: uec.cnews.ru, protivkart.org
Źródło polskie: Wolna Polska


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. MilleniumWinter 26.12.2014 12:54

    “…Przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego wielokrotnie oświadczali, że wspierają programy wprowadzania kontroli biometrycznej granic w całym świecie…”
    Widocznie DHS nie jest organizacją amerykańską tylko agendą NWO mającą zapewnić “bezpieczeństwo” na całej planecie. Nie widzę innego powodu dla którego miała by im być przydatna kontrola biometryczna wprowadzona poza USA.
    Największe (moim zdaniem) różnice pomiędzy CIA i DHS to sposób finansowania i struktura (DHS w obszarze wykonawczym jest prywatną firmą) oraz cele. CIA jest federalne i patriotycznie (pro-amerykańsko) nastawione a DHS ma pilnować porządku światowego w imieniu sponsorów i w ich interesie.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.