Chrześcijańscy piłkarze przeszkadzają muzułmańskiemu duchownemu

Opublikowano: 15.05.2017 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 709

Jeden z najpopularniejszych muzułmańskich duchownych zapytał się, czy pokazywanie znaku krzyża przez piłkarzy w trakcie meczów jest zgodne z zasadami międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA. Wpis Muhammada Al-Arifiego spowodował duże oburzenie, a część internautów przypomniała mu o manifestowaniu swojej wiary przez zawodników wyznających islam, w czym nie widzi niczego zdrożnego.

Saudyjski duchowny reprezentujący sunnicki islam napisał na swoim koncie na Twitterze, na którym śledzi go ponad 17,4 miliona osób, że w ostatnim czasie widział nagrania wideo pokazujące piłkarzy, którzy po zdobytych bramkach lub wygranych spotkaniach pokazują znak krzyża na klatce piersiowej. Z tego powodu Al-Arifi spytał się, czy przepisy międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA zezwalają na podobne manifestacje.

Wpis muzułmańskiego kleryka wywołał burzę na Twitterze, a wielu internautów przypomniało Saudyjczykowi, iż na podobne manifestowanie swoich religijnych przekonań decydują się muzułmańscy piłkarze. Najczęściej wymieniano wśród nich Mohameda Salaha, gwiazdę reprezentacji Egiptu i piłkarza włoskiego AS Roma, który po zdobytych bramkach pada na kolanach, aby się pomodlić.

Al-Arifi jest profesorem religioznawstwa na Królewskim Uniwersytecie w Rijadzie, zaś kontrowersje wzbudza nawet w swojej ojczyźnie. Przed prawie trzema laty islamski kaznodzieja został aresztowany na polecenie władz Arabii Saudyjskiej po krytyce połączenia kolejowego pomiędzy świętymi miejscami islamu, Mekką i Medyną, a ponadto m.in. wzywał do zabijania szyitów jako niewierzących oraz otrzymał zakaz wjazdu do Szwajcarii z powodu swoich wypowiedzi na temat Żydów.

Na podstawie: Christiantoday.com, Dailymail.co.uk
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.