Chrislam stał się oficjalną jedną religią światową?

Opublikowano: 24.09.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1406

Wraz z przyjęciem w tym tygodniu przez VII Światowy Kongres Religii dokumentu „Human Fraternity”, stworzonego przez papieża Franciszka i Mohameda bin Zayeda, chrislam stał się oficjalną jedną religią światową.

Chrislam został skodyfikowany, ratyfikowany i zatwierdzony na VII Kongresie Przywódców Światowych i Tradycyjnych Religii w stolicy Kazachstanu Nur-Sultan. Stworzony został na tym kongresie dokument o nazwie „Human Fraternity” przez papieża Franciszka z Watykanu, oraz finansowany i promowany przez Mohameda bin Zayeda z ZEA.

Zgadnij kogo zapomnieli „zaprosić na uroczystość”? Jezusa Chrystusa – jego imię nigdzie się nie pojawia i ani razu nie jest wymienione. A to, czy papież Franciszek przejdzie na emeryturę, jak sugerują niektórzy, czy też stanie się biblijnym antychrystem, jest w tym momencie raczej nieistotne. Ponieważ to on ustanowił i wprawił w ruch funkcjonalne ramy polityczne, religijne i finansowe, na których będzie działać jedna światowa religia.

Papież ostatnio zmienił całkowicie zarządzanie finansami Kościoła katolickiego. Następnie „przetrącił mu kręgosłup” usuwając przywództwo Zakonu Maltańskiego na dwa tygodnie przed kongresem w Kazachstanie. A teraz pojawiły się zagadkowe informacje, że polski kler zaczął żebrać PiS o pieniądze. Możliwe, że Kościół katolicki rozpadnie się na dwie sekty.

Autorstwo: Foxi
Na podstawie: Ussanews.com
Nadesłano do portalu WolneMedia.net

11

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

4 komentarze

 1. Admin WM 24.09.2022 07:26

  Z tego co mi wiadomo, słowo chrislam nie pojawiło się w tym dokumencie, chociaż możliwe, że jest to kolejny krok ku jego ustanowieniu.

 2. Irfy 24.09.2022 08:45

  Myślę, że mamy tu do czynienia z wyciąganiem zbyt daleko idących wniosków 🙂 Przede wszystkim, pan papież nie jest ogólnoświatowym liderem chrześcijan. Jest wodzem katolików, czyli około połowy z nich. Przy czym akurat liczba katolików jest mocno zawyżona i szybko spada. Wystarczy przykład Polski, tradycyjnie 90% “katolickiej”. W rzeczywistości dzieci się “chrzci”, żeby babcia z dziadkiem nie ględzili a później albo przez kilka lat kontynuuje się przygodę z “religią” albo daje sobie z nią spokój po samym akcie chrztu. Realnie “wierzących i praktykujących” jest może ze 25%. A przestrzegających religijnych zasad i dogmatów są jakieś promile.

  Ale zostawmy to. Z tego co tutaj widzę, to pan papież po prostu pojechał sobie na jakiś światowy zlot wujków w szlafrokach i śmiesznych czapkach. Na którym pogadali sobie o niczym, zupełnie jak na posiedzeniu plenarnym ONZ i wyjechali też z niczym. Chrislam? Co to w ogóle za potworek? Nie uznają go zarówno ludzie uważający się za chrześcijan, jak i muzułmanie. Których też jest przecież kilka odłamów, w tym dwa największe, szyici i sunnici. Żrący się między sobą z użyciem noży i karabinów, co chrześcijanom zdarza się już dosyć rzadko, oczywiście jeśli chodzi o doktrynalne spory wewnątrz religii 😛

  Co do polskiego Kościoła, to żebranie u władzy o pieniądze nie jest niczym nowym. Kościół o nie będzie żebrał i będzie je w miliardach otrzymywał do samego końca. Polskiej władzy lub jego. Podsumowując, ani papież nie ma prawa wypowiadać się w imieniu wszystkich chrześcijan, ani żaden muzułmanin nie uzna jakiejkolwiek fuzji islamu z katolicyzmem. Całości materiału filmowego nie chciało mi się słuchać, bo smęcą po prostu dziko, aż uszy więdną.

  P.S. A co z tym końcem świata? Dzisiaj 24.09.2022, dzień jak co dzień. Niedaleko hałasuje dostawca z pobliskiej Żabki, ćwierkają jakieś ptaszyska. Wrzeszczą bachory, szczeka pies, w światowych mediach wieje banałem. Wiem, że jeszcze nie wieczór ale… no… śmiem prognozować, że miał być koniec świata a wyszło jak zwykle 😛

 3. Admin WM 24.09.2022 09:30

  Też tak myślę, ws. wyciągania zbyt daleko idących wniosków. No, ale mamy na WM wolność wyrażania poglądów, więc opublikowałem. Autor niech sam ich broni.

 4. Dandi1981 24.09.2022 18:36

  Chyba ze chrislam jako pojednanie glow kosciola obu religi ze nie wazne jaka wiara zarzadzanie globalne wiernymi.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.