Chorwaccy kibice pomagają po trzęsieniu ziemi

Opublikowano: 23.03.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 14

Wczoraj Chorwację nawiedziło poważne trzęsienie ziemi, szczególnie odczuwane w tamtejszej stolicy. Do pomocy służbom ruszyli między innymi fani Dinama Zagrzeb z grupy „Bad Blue Boys”, którzy uczestniczyli chociażby w operacji ewakuowania jednego ze szpitali. W ostatnich dniach zajmowali się oni również wsparciem dla służby zdrowia walczącej o życie pacjentów z koronawirusem.

O poranku mieszkańcy Zagrzebia i jego okolic zostali obudzeni przez silne trzęsienie ziemi. Jego epicentrum miało miejsce siedem kilometrów na północ od miasta, zaś według wstępnych ustaleń sejsmologów z Europejskiego Śródziemnomorskiego Centrum Sesjmologicznego wynika, że trzęsienie osiągnęło magnitudę 5,3. Z jego powodu mieszkańcy wylegli na ulice, ponieważ popękały ich domy z których zaczęły spadać betonowe elementy.

Chorwackie media donoszą, że gruzy widoczne są zwłaszcza w centrum stolicy, natomiast wydobyto spod nich nastolatka, który w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Szybko do pomocy służbom mundurowym i medycznym zgłosili się kibice z legendarnej grupy „Bad Blue Boys”. Byli oni zwłaszcza pomocni przy ewakuacji chorych przebywających w szpitalu Petara, w tym również przerażonych kobiet w ciąży.

Od kilku dni fani Dinama pomagają również szpitalowi Dubrava, ponieważ właśnie tam znajdują się osoby hospitalizowane z powodu zarażenia koronawirusem. Kibice pomagali przy ewakuacji osób cierpiących na inne choroby, a także organizowali zbiórki na zakup sprzętu medycznego.

Na podstawie: Tportal.hr, Index.hr, Direktno.hr
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o