Choroba Parkinsona Hitlera winna klęsce III Rzeszy

Opublikowano: 05.07.2015 | Kategorie: Historia, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 669

Grupa brytyjskich naukowców wierzy, że postępująca choroba Parkinsona była główną przyczyną klęski hitlerowskich Niemiec w drugiej wojnie światowej. Z powodu postępującej choroby Adolf Hitler zaczął podejmować głupie i pochopne decyzje.

Raghav Gupta pisze, w artykule dla magazynu World Neurosurgery, że on i jego współpracownicy przeprowadzili analizę choroby Hitlera na podstawie dostępnych zdjęć i filmów. U wodza Trzeciej Rzeszy zauważono typowe dla Parkinsona drżenie lewej ręki, skrzywienie kręgosłupa i ogólne zaburzenia funkcji motorycznych. Wszystkie fotografie wykonano w latach 1933-1945.

Naukowcy uważają, że choroba Parkinsona miała destrukcyjny wpływ na strategiczne umiejętności Führera, tj. otwarcie frontu przeciwko ZSRR i niemożność obrony Normandii po lądowania aliantów. Jest to pierwsze badanie, wskazujące, iż przyczyną klęski Niemiec w drugiej wojnie światowej, była niedyspozycyjność wodza.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. mackadmin 05.07.2015 23:43

    Podstawowym czynnikiem niedyspozycyjnosci Hitlera byla grupa, ktora doprowadzila go do wladzy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.