Chłosta dla twórcy prawa o cudzołóstwie

Opublikowano: 09.11.2019 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1228

Pewnej nocy we wrześniu policja w Indonezji przyłapała Mukhlisa bin Muhammada w samochodzie zaparkowanym przy plaży. 46-latek był z kobietą, która nie była jego żoną.

W przypadku większości mężczyzn na świecie tego typu informacja nie trafiłaby na pierwsze strony gazet. Ale bin Muhammad jest islamskim uczonym i przywódcą religijnym w bardzo konserwatywnej prowincji Aceh w Indonezji. Aceh jest jedyną częścią kraju, gdzie od ponad dekady stosuje się szariat. A to oznacza również karę publicznej chłosty dla cudzołożników.

Muhammad należy ulemy (MPU) na region Aceh – organu religijnego, który doradza lokalnemu rządowi – i brał udział w tworzeniu nowego prawa przeciwko cudzołóstwu, oraz innych, które zakazują hazardu i związków osób tej samej płci. „To jest prawo Boże – powiedział BBC News Husaini Wahab, zastępca burmistrza dzielnicy, w której mieszka mężczyzna. – Kara chłosty dotyczy każdego, kto zostanie uznany za winnego, nawet jeśli jest członkiem MPU”.

31 października Mukhlis został publicznie wychłostany: otrzymał 28 baty. Kobieta, z którą miał romans, dostała 23 baty. Husaini powiedział BBC, że winny zostanie również wyrzucony z rady. Obrońcy praw człowieka wcześniej apelowali o uchylenie kary publicznej chłosty.

W innych krajach muzułmańskich, takich jak Arabia Saudyjska, Pakistan, Iran, Afganistan, Bangladesz, Brunei i Somalia, cudzołóstwo również jest uznawane za przestępstwo. W Arabii Saudyjskiej może być nawet karane śmiercią.

Indie zniosły przepisy penalizujące cudzołóstwo dopiero w 2018 r. W 2015 r. Korea Południowa uchyliła ustawę, która pozwalała karać cudzołóstwo dwoma latami więzienia. W dwudziestu jeden stanach w Stanach Zjednoczonych nadal obowiązują przepisy prawne, które uznają cudzołóstwo za przestępstwo, choć rzadko są one egzekwowane ani nie grozi za to surowy wyrok.

Autorstwo: (gb)
Na podstawie: Smh.com.au
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.