Chłopcy musieli przepraszać w imieniu swojej płci

Opublikowano: 27.03.2021 | Kategorie: Edukacja, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1536

W jednej z australijskich szkół dwunastoletni chłopcy zostali zmuszeni do przepraszania dziewcząt w imieniu swojej płci. Był to element wprowadzanych w stanie Wiktoria „lekcji wyrażania zgody”. Staną się one obowiązkowe już w przyszłym miesiącu, a zostały one przygotowane po ogólnokrajowej dyskusji na temat molestowania seksualnego.

Rodzice dwunastolatków z Brauer College, czyli szkoły średniej w Warrnambool w australijskim stanie Wiktoria, nie kryją oburzenia z powodu pomysłu tamtejszej dyrekcji. Ich synowie zostali bowiem zmuszeni do przeproszenia na forum całej szkoły dziewcząt w imieniu swojej płci. Wcześniej dzieciom nie wytłumaczono nawet co i w jakim celu mają robić.

Doniesienia na temat wydarzeń w placówce w Warrnambool pojawiły się świeżo po zapowiedziach stanowego ministra edukacji. James Merlino w przyszłym miesiącu wprowadzi więc obowiązkowe w szkołach publicznych w całej Wiktorii „lekcje wyrażania zgody”. W ten sposób rozszerzony zostanie program „Relacji z szacunkiem”, dotychczas poświęcony związkom, seksualności i bezpieczeństwie.

Wspomniane „lekcje wyrażania zgody” są zaś efektem ogólnokrajowej dyskusji na temat molestowania seksualnego dziewcząt. Rozpoczęła się ona po zgłoszonych licznych przypadkach ataków seksualnych w Wesley College, a więc czołowej prywatnej szkole w australijskim Melbourne.

Jeśli chodzi natomiast o publiczne przepraszanie w Brauer College, dyrektor tej placówki Jane Boyle pochwaliła samą organizację ogólnoszkolnego zgromadzenia. Przyznała jedynie, że niewłaściwe było samo zmuszenie nastoletnich chłopców do przepraszania w imieniu swojej płci. Spotkanie było zaś poświęcone głównie szacunkowi dla kobiet i zgłaszaniu molestowania seksualnego.

Na podstawie: Newsweek.com, „Histeria bez Dystansu”
Źródło: Autonom.pl

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 9 , średnia ocena wartości wpisu: 2,67 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.